Dijital Varlık Ürünlerine İlgide Artış: Bitcoin ETF’leri ve Altcoinlere Girişler Artıyor

Dijital Varlık Ürünlerine İlgide Artış: Bitcoin ETF’leri ve Altcoinlere Girişler Artıyor

Genel
31 Ekim 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
66
CoinShares tarafından yayımlanan rapora göre, dijital varlık ürünlerine olan ilgi son dönemde büyümeye devam ediyor.
Digital-Currency-Vs

Özellikle spot Bitcoin ETF’lerine yönelik onay dedikoduları, dijital varlık ürünlerine olan talebi artırıyor.

Bloomberg’un haberine göre, dijital varlık ürünlerine haftalık fon girişleri, Temmuz ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. CoinShares’in verilerine göre, spot Bitcoin ETF’lerine dair heyecan, dijital varlıklara 326 milyon dolarlık girişin kaydedilmesiyle doruk noktasına ulaştı.

Bu iyimserlik, altcoin ürünlerine de ilgi artışına yol açtı. Özellikle Solana ürünlerine 24 milyon dolarlık giriş dikkat çekti. Ancak Ether ürünlerinde, genel eğilimin aksine 6 milyon dolarlık bir çıkış yaşandı.

Grayscale Investments’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na karşı kazandığı dava, bir spot Bitcoin ETF ürününün onaylanma umutlarını artırdı. Regülatörün bu karara itiraz etmemesi, iyimserliği daha da artırdı.

Tüm bu gelişmelerin etkisiyle lider kripto para birimi Bitcoin, Mayıs ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Ancak, hala bazı yatırımcılar dijital varlıklardan uzak durmayı tercih ediyorlar. CoinShares’in raporunda, “Bitcoin için olumlu bir dönem olsa da girişler, yatırımcılar arasındaki belirsizliğin sürdüğünü gösteriyor” denildi.

Dijital varlık ürünlerine en büyük girişler, Kanada, Almanya ve İsviçre gibi ülkelerden kaydedildi. Bu ülkeler, dijital varlıklara olan ilginin arttığı bölgelerin başında geliyor.

Add a comment