Eski FTX CEO’su SBF’nin Mahkeme Salonuna Dönüşü

Eski FTX CEO’su SBF’nin Mahkeme Salonuna Dönüşü

Genel
22 Şubat 2024 tarafından Elif Sivaslioglu
123
Sam Bankman-Fried, avukatlar Marc Mukasey ve Torrey Young eşliğinde 28 Mart'taki duruşmaya katılmak üzere hazırlanıyor. Eski FTX CEO'su Sam Bankman Fried (SBF), hapishane cezasının ardından ilk kez mahkeme salonunda göründü.
haber2 (7)

Inner City Press’in 21 Şubat tarihli haberine göre SBF, avukatları Marc Mukasey ve Torrey Young ile işbirliğini sürdürüyor ancak Christian Everdell ve Mark Cohen ayrılıyor. Mukasey ve Young’un, Celsius CEO’su için de temsil görevini yürüttüğü için bir çıkar çatışması endişesiyle SBF, hakim karşısına çıktı.

ABD New York Güney Bölge Mahkemesi’ndeki duruşma, SBF’nin hapishane dışında uzun bir aradan sonra ilk kez görülmesine işaret ediyor. SBF’nin cezaevinde geçirdiği günler medyada geniş yankı bulmadı, sadece 19 Şubat’ta diğer mahkumlarla birlikte fotoğrafları basına servis edildi.

Inner City Press’e göre Mukasey ve Young, SBF ile birlikte Celsius CEO’su Mashinsky’i temsil etmeye devam edecek. Ancak Ekim 2023’teki davada SBF’yi temsil eden Christian Everdell ve Mark Cohen görevlerinden ayrılacaklar. SBF’nin 28 Mart’ta Yargıç Lewis Kaplan’ın huzuruna çıkması bekleniyor.

Bir dönem kripto sektörünün “altın çocuğu” olarak tanınan SBF, Kasım 2022’de FTX CEO’luğundan istifa etti. Şirket iflas başvurusunda bulundu ve SBF ABD’ye iade edilene kadar gözaltında kaldı. Daha sonra müşteri fonlarını kullandığı gerekçesiyle mahkum edildi.

SBF’nin Ekim 2023’teki duruşmasının ardından Mart ayında beş yeni suçlama ile yüzleşmesi bekleniyor.

Add a comment