Fed, FTX ile İlişkili Bankanın Yaptırım Kararını İptal Etti

Fed, FTX ile İlişkili Bankanın Yaptırım Kararını İptal Etti

Genel
7 Şubat 2024 tarafından Elif Sivaslioglu
52
Fed, Farmington Stake Bank'ın faaliyetlerini durdurmasını gerekçe gösterdiği yaptırım kararından vazgeçti.
haber2 (2)

Federal Rezerv, feshedilmiş kripto para borsası FTX’e bağlı finans şirketi Farmington State Bank’a uygulanan yaptırımı sonlandırdığını açıkladı.

Fed’in 6 Şubat tarihli açıklamasına göre, Temmuz 2023’te verilen yaptırım kararının ardından Farmington’un faaliyetlerini durdurduğu ve artık bir banka olarak işlem yapmadığı belirtildi. Fed, Farmington ve holding şirketi FBH Corporation’a karşı yaptırım eylemlerini sonlandırdığını ifade etti.

Daha önce Moonstone olarak bilinen Farmington State Bank, 2022’de FTX’in kardeş şirketi olan Alameda Research’ten yaklaşık 11,5 milyon dolar fon aldı. Fed, Ağustos 2023’teki yaptırım kararının operasyonları sonlandırmak ve mevduat sahiplerini korumak amacıyla alındığına dikkat çekti.

Farmington, FTX’in Kasım 2022’deki çöküşünün ardından kripto sektöründen çıkmayı planladığını açıkladı. Ancak, Fed’in yaptırım eylemlerinden veya FTX ve Alameda olan ilişkilerden açıkça bahsedilmedi.

Fed, 31 Ocak’ta faiz oranlarını yüzde 5,25-5,50 aralığında sabit tuttu. Fed’in aldığı bazı kararlar, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiyatları üzerinde etkili olabileceği düşünülüyor.

Add a comment