Franklin Templeton: Solana Ağına Yönelik Övgüler, Kripto Topluluğunda ETF Umudunu Artırıyor

Franklin Templeton: Solana Ağına Yönelik Övgüler, Kripto Topluluğunda ETF Umudunu Artırıyor

Genel
18 Ocak 2024 tarafından Elif Sivaslioglu
84
Trilyon dolarlık varlık yöneticisi Franklin Templeton, kripto topluluğunu heyecanlandıran bir açıklama yaparak Solana ağına övgüler yağdırdı.
Untitled design - 3

Franklin Templeton, resmi X hesabından yaptığı paylaşımda, Solana ekosistemini yönlendiren Anatoly Yakovenko liderliğindeki gelişmelerin etkileyici olduğunu belirtti. Şirket, Solana’nın merkeziyetsiz finans (DeFi), altyapı ağları, nonfungible token (NFT) inovasyonları ve hatta memecoinler konusundaki büyümesini vurgulayarak, Solana’nın kripto dünyasında önemli bir oyuncu olduğunu dile getirdi.

Franklin Templeton ayrıca, Ethereum ağına, Bitcoin Ordinals’e, BTC tabanlı katman 2 ağlara ve katman 1 ağlara atıfta bulunarak, dijital varlıklar ekibinden gelen olumlu değerlendirmelerin çoğunun Solana’ya yönelik olduğunu belirtti. Bu övgüler, kripto topluluğunda Franklin Templeton’ın gelecekte bir Solana ETF ürünü çıkarabileceği beklentilerine neden oldu.

Öte yandan, Franklin Templeton, Ethereum ağına duyduğu heyecandan da bahsederek, EIP-4844 aracılığıyla rollup’ların bloklara daha ucuz bir şekilde veri eklemesine olanak tanıyan Protodank Sharding mekanizması ve restaking sistemi gibi gelişmeleri takdir etti. Franklin Templeton’ın kripto varlık yönetimi konusundaki olumlu açıklamaları, kripto paraların ve blockchain teknolojisinin finans sektöründeki giderek artan önemini vurguluyor.

Add a comment