FTX, Avrupa Departmanını Satıyor

FTX, Avrupa Departmanını Satıyor

Genel
26 Şubat 2024 tarafından Elif Sivaslioglu
88
Kripto para borsası FTX, Avrupa departmanını kurucularına geri satma kararı aldı.
haber2 (8)

FTX Europe, kuruluşunun ardından üç yıl sonra iflasın eşiğine geldi ve şimdi eski sahiplerine geri dönüyor.

Reuters’ın 24 Şubat tarihli haberine göre, FTX, FTX Europe’u kurucularına 32,7 milyon dolara satma kararı aldı. Bu karar, şirketin başka bir alıcı bulmakta zorlandığını gösteriyor. İsviçreli startup Digital Assets AG (DAAG), 2021 yılında FTX Europe’u 323 milyon dolara satın aldıktan sonra adını almıştı.

Ancak FTX, satışı onaylamadan önce harcanan parayı geri almak istedi. Borsa, satın almanın müşteri fonlarıyla gerçekleştiğini iddia etti ve ödenen miktarın fazla olduğunu savundu.

FTX Europe’un kurucuları Patrick Gruhn ve Robin Matzke, bu iddiaları reddetti ve FTX’ten 256,6 milyon dolarlık bir talepte bulunarak karşı saldırıya geçti. Reuters, anlaşmanın 21 Şubat’ta sona erdiğini bildirdi.

FTX Europe, FTX’in Kasım 2022’deki iflas başvurusunun bir parçası olarak yer aldı. ABD borsası Coinbase, Kasım 2022 ve Eylül 2023’te FTX Europe’u satın alma girişiminde bulundu. Trek Labs ve Crypto Com gibi diğer şirketler de benzer adımlar attı.

FTX Europe, Avrupa’da faaliyet göstermesi sadece sekiz ay bir süreyle sınırlı kaldı. Mart 2023’te ise, iflas sonrası müşterilerin çekilmeleri için özel bir platform oluşturuldu.

FTX, şu anda müşterilere geri ödeme yapmayı planladığı iflas sürecinin son aşamasına ulaştı.

Add a comment