FTX Davasını Kazanmak İmkansız Görünüyor!

FTX Davasını Kazanmak İmkansız Görünüyor!

Genel
13 Aralık 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
77
FTX dolandırıcılık davası, Sam Bankman-Fried'ın baş hukuk danışmanı tarafından kazanılma ihtimali çok düşük olarak değerlendirildi.
bankman-fried-rD1l_cover

Stanford Hukuk Fakültesi profesörü David Mills, Bloomberg’e verdiği özel röportajda, davayı kazanmanın başından beri “neredeyse imkansız” olduğunu itiraf etti. Mills, Bankman-Fried’ın tavsiyelere uyma isteksizliği ve eski iş arkadaşlarının suçlayıcı ifadelerinin davayı zorlaştırdığını belirtti.

Mills’in açıklamalarına göre, birçok kurucunun suçlamalarda bulunduğu bir davanın kazanılmasının zor olduğunu düşündü. Hatta yalan söylenmiş olsa bile, böyle bir davayı kazanmanın gerçekten çok zor olduğunu vurguladı. Mills, SBF’nin avukatlarına tanıkların ve savcılığın iddialarını kabul etmeleri ve jüri başkanını Bankman-Fried’ın şirketi iflastan kurtarmaya çalıştığına ikna etmeye çalışmalarını önerdi.

Raporda ayrıca Mills’in, Bankman-Fried’ın ailesinin isteği üzerine savunmasına destekte bulunmayı kabul ettiği ve davayı ücretsiz olarak üstlendiği belirtildi. Ancak Mills, davayla ilgili duygusal bağların kendisini etkilediğini ve bir daha böyle bir davaya kişisel olarak dahil olmayacağını ifade etti.

31 yaşındaki SBF, dolandırıcılık, dolandırıcılığa teşebbüs, menkul kıymet dolandırıcılığı ve kara para aklama suçlarından 7 kez suçlu bulundu. Mahkeme kararı ve ceza süresi, 28 Mart 2024 tarihinde New York Bölge Yargıcı Lewis Kaplan tarafından açıklanacak.

Add a comment