FTX, güvenlik sorunlarının giderilmesi sonrasında talep portalını tekrar hizmete açıyor.

FTX, güvenlik sorunlarının giderilmesi sonrasında talep portalını tekrar hizmete açıyor.

Genel
18 Eylül 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
86
Kripto borsası FTX, güvenlik sorunlarının çözülmesinin ardından müşteri taleplerini işlemek için kullanılan portalın tekrar aktif olduğunu açıkladı.
LONDON, ENGLAND - NOVEMBER 10: In this photo illustration the FTX logo and mobile app adverts are displayed on screens on November 10, 2022 in London, England. The Bahamas-based crypto exchange's larger rival, Binance, walked away from a potential bailout deal, as FTX struggles with a wave of customer withdrawals that have created a liquidity crunch. (Photo Illustration by Leon Neal/Getty Images)

Kroll adlı şirketin geçirdiği siber saldırının ardından FTX müşterilerinin hesapları geçici olarak dondurulmuştu. Güvenlik önlemlerinin alınmasının ardından bu hesaplar şimdi yeniden kullanılabilir hale geldi.

Şirket, müşteri hesaplarının geçici olarak dondurulmasının “önleyici bir tedbir” olduğunu belirtti ve platformda ek güvenlik önlemlerinin alındığını vurguladı.

Kroll, Ağustos ayında bir SIM Swapping saldırısına uğradığını açıklamıştı. Bu saldırı sonucunda saldırgan, FTX, Genesis ve BlockFi gibi şirketler için talepte bulunan bazı müşterilerin kişisel bilgilerine erişim sağladı. Ancak FTX, müşteri şifreleri ve KYC bilgilerinin tehlikeye girmeden müşteri hesaplarını geçici olarak dondurdu.

FTX müşterileri, taleplerini belgelemek için 29 Eylül’e kadar süreleri olduğunu unutmamalıdır. Öte yandan, son günlerde alacaklılar için olumlu bir gelişme yaşandı. Bir hakim, FTX’in dijital varlıklarını satmasına onay verdi. Bu karar, kripto topluluğunda bazı endişelere yol açsa da şu ana kadar Bitcoin ve diğer kripto paraları etkilemiş gibi görünmüyor.

Add a comment