FTX’in Kripto Para Satma Talebi Onaylandı

FTX’in Kripto Para Satma Talebi Onaylandı

Genel
14 Eylül 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
78
İflas hakimi, FTX'in kripto paralarını satma talebini onayladı.
ftx-youy_cover

Delaware bölgesinden bir hakim, kripto para borsası FTX’in elindeki dijital varlıkları satmasına onay verdi.

The Block’un raporuna göre, FTX’in alacaklıları, kripto paraların mali danışman gözetiminde satılması teklifinde bulundular. Bu teklif, bir haftalık süre zarfında satılacak token miktarının 100 milyon doları aşmamasını öngörüyordu.

FTX, kripto paralarını satmadan önce ABD Mütevelli Heyeti’ne 10 gün önceden bildirimde bulunma zorunluluğunu kabul etti. Şirketin varlıkları arasında Bitcoin ve Ether gibi çeşitli kripto paralar bulunuyor.

FTX, fiyat dalgalanmalarının satış gelirlerini etkisini en aza indirmek amacıyla Bitcoin ve Ether’i hedge etmek istediğini açıkladı. Bununla birlikte, borsa belirli token’ları stake etme hakkını saklı tuttuğunu da belirtti.

Tedirginlik Mevcut

Son günlerde FTX’in potansiyel kripto satışıyla ilgili çeşitli endişeler gündeme geldi. Borsanın büyük miktarda kripto satışı yapması, varlıkların değerinde ciddi bir düşüşe neden olabileceği endişelerine yol açtı. Bu nedenle, son günlerde altcoin’lerde bazı düşüşler yaşandı.

Ancak lider kripto para Bitcoin, bu haberin ardından herhangi bir düşüş yaşamadı ve CoinGecko verilerine göre 26,139 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Add a comment