K33 Analistleri: Bitcoin Spot ETF Onayı İçin Kesin Bir Görünüm Ortaya Çıkıyor

K33 Analistleri: Bitcoin Spot ETF Onayı İçin Kesin Bir Görünüm Ortaya Çıkıyor

Genel
20 Aralık 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
214
K33 analistlerine göre, kurumsal yatırımcılar, öngörülen Bitcoin spot ETF onayının ardından kar elde etme niyetinde olabilirler.
bitcoin etf

K33 analistlerinin değerlendirmesine göre, Bitcoin spot ETF onayının kesinleşmesiyle birlikte kurumsal yatırımcılar öngörülen bu gelişme sonrasında kâr elde etmek isteyebilirler. Analistler, 10 Ocak 2024’e kadar spot Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) onaylanmasının artık kesin göründüğünü belirtiyorlar. BlackRock ve ARK Invest gibi önemli başvuru sahiplerinin fonları için nakit yaratma düzenini kabul etmeleri ve ardı ardına gelen ETF güncellemeleri, Ocak ayında bir onayın kaçınılmaz olduğunu vurguluyor.

K33 araştırma başkanı Anders Helseth ve kıdemli analist Vetle Lunde tarafından yayımlanan 19 Aralık tarihli rapora göre, son ETF güncellemeleri, başvuru sahiplerinin daha fazla likidite oluşturmak adına harekete geçmesiyle birlikte ETF onayının önümüzdeki ay kesinleşecek. Raporda ayrıca, son günlerde Bitcoin’in spot işlem hacminde gözle görülür bir artış olduğuna dikkat çekilerek, bu durumun yeni alıcıları çektiği ve aynı zamanda satıcıların kâr elde etmelerine fırsat tanıdığı belirtiliyor.

Ancak rapor aynı zamanda, Bitcoin’in sürekli sözleşmelerindeki açık ilgisinin yeni yılın en düşük seviyelerine gerilediğini öne sürüyor. Analistler, ETF onayının ardından CME’deki vadeli işlemlere dayalı ETF’lerden önemli bir rotasyon öngörüyor ve piyasanın bu değişikliğe nasıl tepki vereceğini değerlendiriyorlar. Raporda ayrıca, Bitcoin fiyatının güçlü hareketiyle birlikte altcoinlerdeki artışa da dikkat çekilerek, bu durumun Bitcoin için sağlıklı kaldıraç koşulları yaratabileceği ifade ediliyor. Analistler, altcoin şenliğinin, Bitcoin’in likidasyon basamaklarına daha az maruz kalmasına yardımcı olabileceğini ve BTC’de daha sağlıklı bir kaldıraç ortamı sağlayabileceğini belirtiyorlar.

Add a comment