Kripto Dünyasında Kasım Ayına İşaret: BTC Yükselişi Bekleniyor!

Kripto Dünyasında Kasım Ayına İşaret: BTC Yükselişi Bekleniyor!

Genel
11 Ekim 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
100
Kripto piyasasının gözlemcileri, Bitcoin'in şu anki yatay fiyat hareketinin, halving öncesi piyasa döngülerine benzer bir şekilde davranması durumunda Kasım ayının başlarında bir yükseliş gösterebileceğine inanıyor.
bitcoin crypto currency diagram

Kripto analisti Miles Deutscher, 10 Ekim’de düzenlenen CryptoCon etkinliğinde, Bitcoin’in son fiyat hareketlerinin önceki döngülere benzediğini belirtti.

Deutscher, “Bu, halving öncesi yılların ikinci ve dördüncü çeyrekleri arasında tipik olarak görülen yatay fiyat hareketidir,” dedi. Ayrıca, 21 Kasım’ın tarihsel olarak Bitcoin fiyatının bir sonraki halvinge doğru yükseliş trendine başlaması için önemli bir dönüm noktası olduğuna dikkat çekti.

Örneğin, 2015 yılında yaşanan altı aylık yatay fiyat hareketinin ardından, Bitcoin fiyatı Kasım ayında yükselişe geçmişti. Benzer şekilde, 2019’da piyasalar, yılın çoğunu yatay seyirde geçirdikten sonra yıl sonunda bir yükseliş yaşamıştı. Trader ve teknik analist “Mags,” BTC’nin şu an, 2015 ve 2019’daki gibi planlanan halvingden yaklaşık 200 gün önce, tüm zamanların en yüksek seviyesinin yüzde 60 altında olduğunu belirtti. Ayrıca, Galaxy Trading, benzer bir döngünün yaşanması halinde 10-15 Kasım civarında Bitcoin’de bir “düşüş” veya dip gözlemlenebileceğini belirtti. Nisan sonu veya mayıs başı gibi tahmin edilen Bitcoin halvingine yaklaşık altı ay kaldığına dikkat çekti.

Ayrıca, 9 Ekim’de yayımlanan bir raporda, kripto finansal hizmetler şirketi Matrixport’un araştırma başkanı Markus Thielen, Bitcoin fiyatının 2024’e yaklaşırken farklı nedenlerle yükseliş yaşayabileceğini söyledi. “Şu anda en kritik makroekonomik faktör 2019 yılı ile benzerlik gösteriyor. 2019 yılında Fed’in faiz artışlarını durdurmasının ardından Bitcoin fiyatında önemli bir artış yaşanmıştı.”

Ancak, genel olarak analistler ve gözlemciler, bir sonraki boğa piyasasının Bitcoin halvinginden sonraki yıl ortaya çıkacağı konusunda hemfikir görünüyorlar. Kasım ayının, bu olası yükseliş trendinin başlayabileceği dönüm noktası olabileceği düşünülüyor.

Add a comment