Kripto Piyasasında Büyük Bir Çöküş Mü Yaklaşıyor? FTX, 3.4 Milyar Dolarlık Kripto Parayı Likide Etmeye Hazırlanıyor!

Kripto Piyasasında Büyük Bir Çöküş Mü Yaklaşıyor? FTX, 3.4 Milyar Dolarlık Kripto Parayı Likide Etmeye Hazırlanıyor!

Genel
11 Eylül 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
49
Kripto piyasası sarsılıyor gibi görünüyor ve birçok kişi, büyük bir düşüşün habercisi olarak gördükleri önemli bir kripto borsası olan FTX ile ilgili endişeli.
3D Bitcoin Loss Market Trading Break Price

Son saatlerde birçok kişi, FTX’in satmayı planladığı kripto paraların değer kaybedeceğine dair bahislerde bulundu. Bu kritik karar, Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerinin açıklandığı 13 Eylül’de gerçekleşecek.

Whale Analysis, X üzerinde şunları yazdı: “Altcoin piyasası, insanlar FTX’ten büyük bir düşüşün yaklaştığını bekledikçe aşağı yönlü gidiyor. Özellikle FTX’in likide edeceği paralarda son birkaç saat içinde çok sayıda açığa satış yapıldı.”

FTX, mahkeme izni bekliyor ve 3.4 milyar dolar değerindeki kripto parayı satma niyetinde. Bu durum Solana ve FTT gibi altcoinleri tedirgin ediyor, çünkü etkilenebilirler. FTX, para sorunlarını çözme planının bir parçası olarak ünlü spor figürleri ve LayerZero’ya ödediği parayı geri almayı da yasal yollarla deniyor. IntoTheBlock uzmanlarına göre FTX’in likidasyonu, Ethereum ve Solana’nın son dönemdeki ilerlemesini yavaşlatabilir. “Visa ve potansiyel bir spot ETH ETF hakkında olumlu haberlere rağmen, FTX’in yaklaşan 3 milyar dolarlık likidasyonunun piyasa hareketini belirleyebileceği” belirtildi.

FTX, mahkemeden kalan kripto varlıklarını likide etme izni talep edecek. Bu varlıklar, yaklaşık olarak 685 milyon dolar değerinde SOL (şu anda kilitli), 529 milyon dolar FTT, 268 milyon dolar BTC, 90 milyon dolar ETH, 67 milyon dolar APT, 42 milyon dolar DOGE, 39 milyon dolar MATIC, 31 milyon dolar TON ve 29 milyon dolar XRP dahil çeşitli kripto paraları içeriyor.

Solana etrafındaki belirsizlik, son bir günde fiyatının %8.1 düşmesine neden oldu ve SOL şu anda yaklaşık 17.99 dolar değerindedir. Bu, çoğu diğer varlığın genellikle istikrarlı kaldığı veya küçük düşüşler yaşadığından oldukça farklıdır.

FTX, daha önce 24 Ağustos’ta Mike Novogratz’ın Galaxy Digital Capital Management’ın kurtarılan kripto varlıklarının satışını denetlemesini önermişti. Plana göre, FTX haftalık olarak 100 milyon dolar değerinde jeton satabilir ve belirli jetonlar için bunu 200 milyon dolara çıkarma olasılığı bulunuyor.

Add a comment