Kyber Network, Çalışan Sayısında Yarı Yarıya Azalmaya Gidiyor!

Kyber Network, Çalışan Sayısında Yarı Yarıya Azalmaya Gidiyor!

Genel
28 Aralık 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
82
Şirket, öncelikli olarak KyberSwap işlevlerini devam ettirmeyi ve etkilenen müşterilere geri ödeme yapmayı hedeflediğini vurguladı.
kyber

Kyber Network, büyük bir istismarın ardından yeni bir stratejik adım atıyor. Kasım ayında KyberSwap’in yaşadığı 48.8 milyon dolarlık istismarın etkilerini en aza indirmek ve şirketin sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla, Kyber Network işgücünü yüzde 50 oranında azaltma kararı aldı.

Kyber Network CEO’su Victor Tran, 24 Aralık tarihinde yaptığı açıklamada, “Ne yazık ki işgücümüzü yüzde 50 oranında azalttık” dedi ve “Bu kadar çok ekip üyemizle yollarımızı ayırma kararı yürek burktu” diyerek duygusal bir vurgu yaptı. Ancak, şirket ayrılan çalışanların Web3 alanında yeni fırsatlar aramasına destek olmak amacıyla bir veritabanı oluşturacak.

Tran, Kyber Network’ün likidite protokolü girişimlerini ve KyberAI projesini geçici olarak duraklattığını, ancak KyberSwap’in temel işlevlerinin, özellikle de Toplayıcı ve Limit Emri gibi kilit özelliklerin devam ettiğini belirtti. Ayrıca, Kyber Network’ün piyasaya süreceği inovatif bir gelişme olan Zap API’larını da yakında duyuracaklarını sözlerine ekledi.

Kyber Network, öncelikle Kasım ayındaki istismardan etkilenen müşterilere geri ödeme yapmayı taahhüt ediyor. Bu süreci kolaylaştırmak için 20 Aralık’ta başlatılan Hazine Hibe Programı ile fonların 1 Şubat 2024’te dağıtılması hedefleniyor. Etkilenen kullanıcıların 11 Ocak ile 23 Ocak 2024 tarihleri arasında geri ödeme için kayıt yaptırmaları gerekecek.

Kyber Network, bu zorlu süreçte müşterilere destek olmayı ve şeffaf bir şekilde ilerlemeyi taahhüt ediyor. Bu stratejik dönüşle birlikte, KyberSwap kullanıcıları güvende ve şirketin geleceği için umut dolu bir adım atılmış oluyor.

Add a comment