Michael Saylor, Bitcoin Alımına Devam Kararı Aldı

Michael Saylor, Bitcoin Alımına Devam Kararı Aldı

Genel
21 Şubat 2024 tarafından Elif Sivaslioglu
46
MicroStrategy'nin yönetim kurulu başkanı Michael Saylor, Bitcoin'in altın ve gayrimenkule göre daha değerli olduğunu savunarak, bu varlıklardan gelen sermayenin Bitcoin'e kayacağını dile getirmişti.
HABER2 (6)

MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’e olan güvenini vurgulayarak, bu kripto varlığının altın ve gayrimenkule üstün olduğunu belirtti ve şirketin elindeki varlıkların artmasına rağmen Bitcoin’i satma niyetinde olmadığını açıkladı.

Saylor, 20 Şubat’ta Bloomberg’e verdiği röportajda, MicroStrategy’nin 190 bin BTC’den oluşan portföyünün mevcut piyasa değeri yaklaşık 9,88 milyar dolar olduğunda, Bitcoin’i satıp satmayacakları sorulduğunda şu yanıtı verdi: “Sonsuza dek tepeden alım yapacağım. Bitcoin bir krizden kurtuluş stratejisidir.”

Bitcoin’e yönelik iyimser bir tablo çizen Saylor, diğer varlık sınıflarının Bitcoin’in 1 trilyon dolarlık piyasa değerine kıyasla daha küçük piyasa değerlerine sahip olmalarına rağmen, Bitcoin’in teknik açıdan üstünlüğünü savundu. Saylor, şunları ekledi: “Sermayenin bu varlık sınıflarından Bitcoin’e akmaya devam edeceğine inanıyoruz.”

MicroStrategy, 2020 yılında Bitcoin toplamaya başlayan ilk halka açık şirket olmuştu ve 2023’ün dördüncü çeyreği itibarıyla 190 bin BTC’yi ortalama 31.224 dolar fiyatla, toplamda 5,93 milyar dolara mal etmişti.

HODL15Capital verilerine göre, Amerika Birleşik Devletleri merkezli spot Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF’ler), Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) hariç olmak üzere 16 Şubat itibarıyla yaklaşık 270 bin BTC tutuyor.

Saylor, ETF ürünlerine olan talebin, madencilerden gelen arzı aştığını ve bazen on katına çıktığını belirtti. Ancak, ETF’lerin MicroStrategy’nin Bitcoin almasını zorlaştıracağı endişelerini, şirketin dijital varlık yatırımı için farklı bir strateji izlediğini belirterek reddetti. Saylor, “Spot ETF’ler, kurumsal sermayenin Bitcoin ekosistemine girmesi için bir kapı açtı. Sermayenin dijital dönüşümünü kolaylaştırıyorlar ve her gün milyonlarca dolar geleneksel piyasalardan kripto piyasasına akıyor.” dedi.

Add a comment