MicroStrategy, Tahvil İhracıyla BTC Satın Alımını Sürdürdü

MicroStrategy, Tahvil İhracıyla BTC Satın Alımını Sürdürdü

Genel
20 Mart 2024 tarafından Elif Sivaslioglu
71
MicroStrategy, agresif Bitcoin yatırımlarına devam ederek Bitcoin satın almak için 604 milyon dolarlık tahvil ihraç etti.
microst.

MicroStrategy, halka açık en büyük Bitcoin sahiplerinden biri olarak bilinir ve Bitcoin portföyünü genişletmek için yeni bir dönüştürülebilir tahvil arzını tamamladı.

Şirketin kurucusu Michael Saylor, 18 Mart’ta yaptığı açıklamada, daha önce duyurulan 2031 vadeli %0,875’lik dönüştürülebilir kıdemli tahvil arzının başarıyla tamamlandığını belirtti.

MicroStrategy, tahvil satışından 603 milyon dolar gelir elde ederken, bu gelir arasında satın alma opsiyonuna istinaden ihraç edilen 78.75 milyon dolarlık tahviller de bulunuyordu.

Tahviller, ABD menkul kıymetler yasalarına uygun olarak nitelikli kurumsal alıcılara özel bir arzla satıldı.

Bu duyuru, MicroStrategy’nin 8 Mart’ta 800 milyon dolarlık dönüştürülebilir tahvil teklifini tamamlamasından birkaç gün sonra geldi ve elde edilen gelir, Bitcoin hazine rezervine 12.000 BTC daha eklemek için kullanıldı.

Saylor, yeni 604 milyon dolarlık arzı duyurduktan kısa bir süre sonra, dönüştürülebilir senetlerden ve fazla nakitten elde edilen geliri kullanarak 9.245 BTC daha satın aldıklarını açıkladı.

Eski CEO, bu alımın ortalama fiyatının BTC başına 67.382 dolar olduğunu ve MicroStrategy’nin toplam 214.246 BTC’yi veya Bitcoin’in çıkarılacak toplam arzının %1,02’sini elinde tuttuğunu belirtti.

Şirketin bugüne kadar gerçekleştirdiği alımlarda, BTC başına ortalama maliyetin 35.160 dolar olduğunu da ekledi.

Add a comment