Misyon Bank ve Taurus, Türkiye’nin Dijital Varlık Arenasına Giriş Yapıyor: İş Birliği Açıklandı!

Misyon Bank ve Taurus, Türkiye’nin Dijital Varlık Arenasına Giriş Yapıyor: İş Birliği Açıklandı!

Genel
27 Mart 2024 tarafından Elif Sivaslioglu
94
Türk bankacılık kuruluşu Misyon Bank, dijital varlık saklama ve tokenleştirme hizmetleri için İsviçreli kripto saklama şirketi Taurus ile iş birliği ve ortaklık yapma kararı aldı.
ortaklık

Misyon Bank, yatırım bankacılığı ve Türkiye’nin ilk neobanklarından biri olarak bilinirken, şimdi de dijital varlık saklama ve tokenizasyon alanına Taurus ile birlikte adım atmaya hazırlanıyor.

Bu ortaklık anlaşmasıyla, Misyon Bank teknolojisini uygulamak için Taurus ile iş birliği yapmak, bu hizmetleri sağlamak amacıyla bir araya geldi ve ortaklık anlaşması imzaladı.

Misyon, işbirliğinin tamamına sahip olduğu iştiraki MisyonTech aracılığıyla yapılandırıldığını belirtti.

Misyon, Taurus’un geliştirdiği çözümler arasında saklama platformu Taurus Protect, tokenizasyon aracı Taurus Capital ve blok zinciri düğüm altyapısı Taurus Explorer’ı kullanacak.

Taurus, büyük Avrupa bankalarına saklama hizmeti sunmasıyla tanınırken, Misyon Bank Genel Müdürü Önder Halisdemir’e göre, bu iş birliği Türkiye’yi bölgesel bir İsviçre haline getirme planında önemli bir adım olarak nitelendiriliyor.

Halisdemir, Türk varlıklarının tokenizasyon yoluyla küresel yatırımcılara erişilebilir hale getirileceğini ve yerel çözümlerin İstanbul Teknik Üniversitesi ve KPMG’nin katkılarıyla tasarlanacağını belirtti.

Halisdemir ayrıca, “Dijital varlık saklama hizmetleri için yerel düzenleyici çerçevenin tamamlanmasıyla birlikte, çabalarımız Türkiye’yi saklama hizmetleri ve tokenizasyon konusunda bölgesinde bir mükemmellik ve cazibe merkezi haline getirecektir” dedi.

Misyon ve Taurus, işbirliğinin kripto para birimlerinin Misyon platformuna eklenip eklenmeyeceği konusunda henüz bir detay vermedi ve kripto boyutuyla ilgili bir yorum için şirketlere ulaşıldı ancak henüz bir yanıt alınamadı.

Türkiye, Chainalysis’in verilerine göre dünyanın en büyük kripto ekonomilerinden biri haline gelmiş durumda ve Misyon Bank ve Taurus’a göre, yeni ortaklık bölgede bir kurumsal faaliyet dalgasının kapısını aralıyor.

Taurus’un kurucu ortağı Lamine Brahimi, “Misyon ve MisyonTech uzman ekibinden çok etkilendik ve bu önemli işbirliği sayesinde Türkiye’nin dijital varlık saklama ve tokenizasyon alanında bölgesel bir lider konuma geleceğinden eminiz” dedi.

Add a comment