Orbit Chain, Hacker Saldırısını Onayladı: Milyonlarca Dolarlık Varlık Zarar Gördü!

Orbit Chain, Hacker Saldırısını Onayladı: Milyonlarca Dolarlık Varlık Zarar Gördü!

Genel
2 Ocak 2024 tarafından Elif Sivaslioglu
48
Orbit Chain, hacker saldırısını onayladı ve milyonlarca dolarlık varlık ele geçirildi!
hacker

Çapraz zincir köprüsü olan Orbit Chain, 31 Aralık’ta sisteme yetkisiz erişim olduğunu doğruladı. Şu anda siber güvenlik uzmanları Theori ile birlikte detaylı bir inceleme yapmakta ve uluslararası kolluk kuvvetleri ile işbirliği içinde bulunmaktadır.

Arkham Intelligence’ın blockchain analizine göre, kayıpların USDT, USDC, Ether, WBTC ve DAI gibi kripto varlıkları içeren toplamda 81,68 milyon dolar civarında olduğu tahmin ediliyor.

Orbit, kullanıcılarını sosyal medya üzerinden yapılan geri ödeme vaatleriyle dolandırıcılığa karşı uyararak, dikkatli olmalarını istedi.

Orbit kullanıcıları, işlemlerinin onaylanmasını beklerken sosyal medya üzerinden platforma ulaşarak paralarının geri ödenmesi taleplerinde bulunmaya başladı. Ancak, birçok kullanıcıya henüz yanıt verilmediği iddia ediliyor.

Orbit Chain, 2018’de Güney Kore’de faaliyete geçen çok varlıklı bir blockchain olarak bilinir ve genellikle EVM uyumlu ağlar ile Klaynt arasında varlık transferi için kullanılır.

Blockchain güvenlik şirketi Immunefi’nin raporuna göre, 2023 yılında web3 korsanları ve dolandırıcıların neden olduğu kayıplar 1,8 milyar doları aştı. Bu kayıpların yüzde 17’si Kuzey Koreli hacker grubu Lazarus Group’un faaliyetlerine bağlanıyor. Yılın en büyük saldırısı olarak kaydedilen P2P ticaret platformu Mixin Network’e yapılan saldırı toplamda 200 milyon doların üzerinde kayıpla sonuçlandı.

Add a comment