Ripple CEO’su Brad Garlinghouse: XRP ETF’si Memnuniyetle Karşılanacak

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse: XRP ETF’si Memnuniyetle Karşılanacak

Genel
22 Şubat 2024 tarafından Elif Sivaslioglu
64
Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, çeşitli ETF'lere sahip olmanın yatırımcıların risklerini çeşitlendirmek isteyecekleri için "mantıklı olduğunu" belirtti. Garlinghouse, Bloomberg'e verdiği röportajda, şirketin XRP'ye dayalı bir borsa yatırım fonunu (ETF) "memnuniyetle karşılayacağını" söyledi.
haber1 (10)

20 Şubat’ta yapılan açıklamada Garlinghouse, olası bir XRP ETF’sine ilişkin görüşlerini paylaştı ve bunun şirket tarafından “kesinlikle memnuniyetle karşılanacağını” vurguladı. Ayrıca, farklı tokenlar etrafında birden fazla ETF’nin kaçınılmaz olduğunu belirtti. Yatırımcıların riskleri çeşitlendirmek isteyeceklerine inandığını da ekledi.

Garlinghouse, farklı ETF’lere sahip olmanın mantıklı olduğunu ifade etti ve mevcut durumu spot Bitcoin ETF’leri ve borsanın ilk günleri ile karşılaştırdı. Yatırımcıların yalnızca tek bir hisse senedine bağlı kalmak istemediklerini ve yatırımlarını çeşitlendirmek istediklerini söyledi.

Şirketin ETF sağlayıcıları ile görüşme halinde olup olmadığı sorulduğunda Garlinghouse, CEO olarak yorum yapmayı reddetti. Ancak, Ripple CEO’su şirketin bu adımın genel olarak XRP topluluğu için anlamlı olduğunu düşündüğünü yineledi.

Garlinghouse ayrıca uzun vadeli görünüm hakkında da açıklamalarda bulundu. Dijital varlıkların fayda yaratmak ve gerçek dünya sorunlarını çözmekle ilgili olduğunu belirterek Bitcoin’in bunu çok iyi başardığını ifade etti. XRP’nin ise ödemeler için ideal olduğunu dile getirdi.

XRP ETF olasılığıyla birlikte, Ripple’ın yakın zamanda Standard Custody & Trust’ı satın alması hakkında da konuşan Garlinghouse, şirketin federal mevzuata uygun olarak nitelikli bir saklama kuruluşu olduğunu ve New York Eyaleti Finansal Hizmetler Bakanlığı tarafından tanınan tüzük kapsamında saklama hizmetleri sunduğunu belirtti.

Garlinghouse, saklama hizmetinin kriptoyu başarılı kılacak temel yapı taşlarından biri olduğunu ve kurumların kendi dijital varlıklarını ve müşterilerinin kriptolarını da koruyabilmeleri gerektiğini açıkladı. Standard Custody & Trust’ın lisansının, yasalara uyum zihniyetine yönelik çabalarının önemli bir parçası olduğunu vurguladı.

Add a comment