Roblox, XRP ile Ödeme Kabul Etmeye Başladı: Kripto ve Oyun Dünyaları Buluşuyor

Roblox, XRP ile Ödeme Kabul Etmeye Başladı: Kripto ve Oyun Dünyaları Buluşuyor

Genel
18 Ekim 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
60
Aylık 200 milyondan fazla oyun severe ev sahipliği yapmakta olan Roblox'a XRP'yle ödeme seçeneği gelmiş bulunuyor.
ripple-prophet-the-plane-is-about-to-take-off-in-xrp-and-these-2-altcoins-vIIupILQ-1024x616

Roblox, aylık 200 milyon aktif kullanıcıya ev sahipliği yapan popüler bir çevrimiçi oyun platformu, XRP ile ödeme seçeneği sunarak kripto dünyasına adım attı. BitPay tarafından yapılan açıklamaya göre, Roblox artık XRP ile ödeme kabul ediyor. Bu kararın arkasında XRP’yi ödeme seçeneği olarak sunan BitPay ve kripto cüzdanlarla sorunsuz bir entegrasyon sağlayan BitPay’in işbirliği bulunuyor.

Roblox, oyun dünyasında oldukça büyük bir kitleye hitap ediyor. Platform, Windows, macOS, Android, iOS, Xbox One ve PlayStation 4 gibi birçok farklı platformda bulunuyor ve günlük 65,5 milyonun üzerinde aktif kullanıcıya sahip. Bu kullanıcıların %44’ü 13 yaşın altında yer alıyor. Roblox kullanıcıları, 2023’ün ilk çeyreğinde yaklaşık 773 milyon dolarlık oyun içi satın alım gerçekleştirdi.

Xsolla, uzun bir süredir kripto para ödemelerini entegre etme konusunda çaba harcıyor. Ağustos 2022’de kripto para ödemeleri için bir çözüm geliştirmek amacıyla farklı kripto platformları ile işbirliği yaptı. BitPay ve Xsolla arasındaki işbirliği ise 2014 yılına dayanıyor ve Eylül 2023’te PayPal USD ödemelerini kabul etmeye başlamışlardı.

Bu adım, kripto para birimlerinin oyun dünyasında daha fazla kabul görmesini ve oyunculara yeni ödeme seçenekleri sunmasını sağlayarak, kripto dünyasının daha geniş kitlelere ulaşma potansiyelini artırabilir.

Add a comment