Sam Bankman-Fried Davasında Eski FTX CTO’su Şahitlik Yaptı: Alameda’nın Sınırsız Para Çekmesine İzin Verdik

Sam Bankman-Fried Davasında Eski FTX CTO’su Şahitlik Yaptı: Alameda’nın Sınırsız Para Çekmesine İzin Verdik

Genel
6 Ekim 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
63
Eski FTX CTO'su olan Gary Wang, Sam Bankman-Fried davasında ifade verdi.
Nishad-Singh-2

Wang, FTX’in kurucu ortaklarından ve baş teknoloji sorumlusu olarak görev yapmıştır. Inner City Press’in raporlarına göre, Wang, eski FTX çalışanı Adam Yedidia ve Paradigm kurucu ortağı Matt Huang’ın ifadesinin ardından mahkeme salonunda konuşma gerçekleştirdi.

Eski CTO, FTX’te çalıştığı süre boyunca Sam Bankman-Fried, eski Alameda Research CEO’su Caroline Ellison ve eski FTX mühendislik direktörü Nishad Singh’in yardımıyla suç işlediğini itiraf etti. Wang, Başsavcı Yardımcısı Danielle Sassoon’un sorusuna yanıt olarak, “Alameda’nın sınırsız para çekmesine izin verdik” dedi.

Ayrıca ekledi:

“Medyayla konuşmayı, lobi yapmayı ve yatırımcılarla konuşmayı [Sam] hallediyordu. Ben sadece yardımcı oldum. Bunlar Sam’in kararıydı.”

Sam Bankman-Fried’ın New York’taki ceza davasının üçüncü günü olan 5 Ekim tarihinde bu ifadeler verildi. Tanıklar, FTX ve Alameda arasındaki bağlantılardan ve FTX’in çalışanlarının Alameda’nın zararlarını karşılamak için müşteri fonlarını kullanmaya yönlendirildiğinden bahsetti. Ellison ve Singh’in de SBF aleyhinde bu ay içinde ifade vermesi bekleniyor.

Sam Bankman-Fried’ın mahkeme süreci boyunca cezaevinde kalması bekleniyor. Savcılar, SBF’yi tanıkları baskı altına almaya çalışmakla suçlamıştı. Sam Bankman-Fried’ın kendisi savunmak için bir konuşma yapacak mı, henüz belirsizliğini koruyor.

Add a comment