Sam Bankman-Fried, Regülatörlere Sert İfadeler Kullandı

Sam Bankman-Fried, Regülatörlere Sert İfadeler Kullandı

Genel
31 Ekim 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
70
ABD Başsavcı Yardımcısı Danielle Sassoon, Bankman-Fried’a, müşteri koruma ve blockchain regülasyonlarına yönelik pozitif açıklamalarını hatırlayıp hatırlamadığını sordu. Bankman-Fried’in “Hatırlamıyorum” yanıtına karşın, Sassoon, eski FTX CEO’sunun regülatörlere karşı ağır ifadeler kullandığını hatırlattı. Sam Bankman-Fried, yalnızca bir kez küfrettiğini iddia etse de bazı X kullanıcıları, daha fazla ağır ifade kullandığını ileri sürdü. Eski FTX CEO’su, tutuklanmadan önce
Caroline-Ellisons-Jaw-Dropping-Claims-of-Bribing-Chinese-Officials-in-SBF-Trial

ABD Başsavcı Yardımcısı Danielle Sassoon, Bankman-Fried’a, müşteri koruma ve blockchain regülasyonlarına yönelik pozitif açıklamalarını hatırlayıp hatırlamadığını sordu. Bankman-Fried’in “Hatırlamıyorum” yanıtına karşın, Sassoon, eski FTX CEO’sunun regülatörlere karşı ağır ifadeler kullandığını hatırlattı.

Sam Bankman-Fried, yalnızca bir kez küfrettiğini iddia etse de bazı X kullanıcıları, daha fazla ağır ifade kullandığını ileri sürdü. Eski FTX CEO’su, tutuklanmadan önce ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi önüne çıkarak kripto regülasyonları ile ilgili görüşlerini sundu.

Başsavcı yardımcısı, Sam Bankman-Fried’a regülasyonlara desteğin bir PR çalışması olup olmadığını sordu. Bankman-Fried, bunu PR amacıyla yaptığını itiraf etti ve regülasyonlara verdiği desteğin bir nedeninin Binance’ten pazar payı elde etmeye çalışmak olduğunu belirtti.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, FTX’i satın alma girişiminde bulunmuş, ancak FTX’in mali durumunun incelenmesinin ardından satın almadan vazgeçtiğini duyurmuştu.

Sam Bankman-Fried, 7 Kasım 2022’de müşterilerin büyük miktarlarda para çekme işlemi gerçekleştirmesi nedeniyle şirketin derin bir likidite krizi yaşadığını hatırlattı.

Sam Bankman-Fried’ın ceza davasının önümüzdeki hafta sona ereceği tahmin ediliyor.

Add a comment