Sam Bankman-Fried’ın Tahliye Talebi Geri Çevrildi: FTX CEO’sunun Hukuki Serüveni Sürüyor

Sam Bankman-Fried’ın Tahliye Talebi Geri Çevrildi: FTX CEO’sunun Hukuki Serüveni Sürüyor

Genel
22 Eylül 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
147
New York'taki 2. Temyiz Mahkemesi'nde üç yargıç, FTX'in eski CEO'su Sam Bankman-Fried'ın erken tahliye talebini reddetti. Bu karar, Sam Bankman-Fried'ın ceza davası sürecindeki son gelişme olarak dikkat çekiyor.
sam-bankman-fried-219

21 Eylül’de verilen bir emirle birlikte, hakimler John Walker Jr., Denny Chin ve William Nardini, Sam Bankman-Fried’ın erken tahliye başvurusunu kabul etmedi. Kararın gerekçesinde, Yargıç Lewis Kaplan’ın önceki kararının doğru olduğuna ve SBF’ın ceza davası sürecinde tutuklu kalmaya devam etmesi gerektiğine vurgu yapıldı.

21 Eylül tarihli kararda, “Kayıtlar, bölge mahkemesinin Sam Bankman-Fried’ın davranışlarını ve tutumunu kapsamlı bir şekilde değerlendirdiğini ve bu nedenle tahliye başvurusunu reddettiğini gösteriyor. Mahkeme ayrıca, Bankman-Fried’ın önerilen alternatiflerinin uzun vadede uygulanabilir olmadığını belirtti” ifadelerine yer verildi.

Sam Bankman-Fried, tutuklandıktan sonra kefaletle serbest bırakılmıştı ancak eski iş ortağı Caroline Ellison’ın günlüklerini basına sızdırmasının ardından kefaleti iptal edilip Brooklyn’deki cezaevine gönderilmişti.

Temyiz mahkemesinden çıkan bu karar, Bankman-Fried’ın serbest bırakılma umutlarını daraltabilir. Şu anda cezaevinde olan SBF’nin ikinci duruşması Mart 2024’te başlaması bekleniyor. Sam Bankman-Fried, suçsuz olduğunu savunmaya devam ediyor ve bu kararı temyiz etmeye hazırlanıyor.

Add a comment