SEC, Ark 21Shares Bitcoin ETF Kararını 2024’e Erteledi

SEC, Ark 21Shares Bitcoin ETF Kararını 2024’e Erteledi

Genel
27 Eylül 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
74
Regülatör tarafından , bir ETF kararı daha ertelendi.
btc-etf-1

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ark 21Shares’in Bitcoin ETF teklifiyle ilgili bir kez daha kararını erteledi. Regülatör, teklifin daha ayrıntılı bir şekilde değerlendirilmesi gerektiğini belirterek kararın 10 Ocak 2024’e kadar ertelendiğini açıkladı.

Benzer şekilde, Global X Bitcoin Trust’in kararı da 21 Kasım’a kadar ertelendi. Bu, Bitcoin ETF’lerine olan talebin ve ilginin arttığı bir dönemde önemli bir gelişme olarak öne çıkıyor.

Bu kararın öncesinde, bazı Cumhuriyetçi ve Demokrat milletvekilleri, SEC Başkanı Gary Gensler’a spot Bitcoin ETF’lerine onay verme çağrısı yapmıştı. Bitcoin ETF’lerinin onaylanması, Bitcoin’e daha şeffaf ve güvenli bir erişim sağlayabileceği düşüncesini yansıtan bu milletvekilleri, Gary Gensler’ın üzerindeki baskıyı artırmıştı.

SEC, şimdiye kadar spot Bitcoin ETF tekliflerini onaylamamıştı, ancak Grayscale Investments’ın açtığı bir davada SEC’e karşı bir zafer kazandı. Bu, SEC’in spot Bitcoin ETF’lerini yeniden gözden geçirmesi gerekebileceği anlamına geliyor. Bu süreç, kripto para ve finans dünyası için yakından izlenmeye devam edecek gibi görünüyor.

Add a comment