SEC ve Binance.US Arasındaki Gerilim Artarken, Borsanın İşlem Hacmi Düşüyor!

SEC ve Binance.US Arasındaki Gerilim Artarken, Borsanın İşlem Hacmi Düşüyor!

Genel
19 Eylül 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
78
Borsa, SEC ile yaşadığı mücadele devam ederkenişlem hacmindeki düşüşü sürdürüyor.
SEC-ve-Binance-Dava

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Binance.US arasındaki hukuki süreç devam ederken, popüler kripto borsasının işlem hacmi ciddi bir düşüş yaşamaya devam ediyor.

CCData tarafından sağlanan verilere göre, Binance.US’in işlem hacmi, Ocak 2022’ye kıyasla Ağustos 2023’te %98 oranında bir düşüş kaydetti. Bu düşüş eğilimi Eylül ayında da devam ediyor. Verilere göre, şirketin operasyon hacmi 15 Eylül’e kadar 115,7 milyon dolar seviyesinde yer alıyordu. Bir önceki ay ise 286 milyon dolarlık işlem hacmi kaydetmişti.

Bloomberg’ün haberine göre, bu düşüşün büyük bir kısmı, CFTC’nin Binance.US CEO’su CZ’yi çeşitli ihlallerle suçladığı Mart ayına dayanıyor. SEC’in de 5 Haziran 2023’te Binance.US’e karşı açtığı dava, işlerin daha da karmaşık hale gelmesine neden oldu.

Bankacılık Ortaklarının Kaybı

SEC’in açtığı davanın ardından, Binance.US birçok bankacılık ortaklığını kaybederek ABD doları mevduatlarını askıya aldı. Her geçen gün daha da kötüleşen borsa, birçok personeli işten çıkarmak zorunda kaldı. Son olarak, Binance.US CEO’su Brian Shroder da şirketten ayrıldı.

CoinGecko’nun sağladığı verilere göre, Binance.US’in günlük işlem hacmi bugün itibarıyla 10,5 milyon dolar seviyesinde bulunuyor. Bu, ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’in günlük işlem hacmiyle (948 milyon dolar) karşılaştırıldığında oldukça düşük bir rakam.

Binance yetkilileri konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadılar.

Add a comment