SEC’den ETF erteleme kararı: Invesco ve Galaxy Digital’in Ether ETF Başvurusunu 2024’e Kadar Erteledi

SEC’den ETF erteleme kararı: Invesco ve Galaxy Digital’in Ether ETF Başvurusunu 2024’e Kadar Erteledi

Genel
14 Aralık 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
132
SEC, Invesco ve Galaxy Digital'in spot Ether ETF başvurusuyla ilgili kararını erteleyerek, ETF değerlendirme sürecini 2024 yılına kadar uzattı.
etf

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto para dünyasının beklenen hamlelerinden birine daha ilişkin önemli bir kararını duyurdu. Invesco ve Galaxy Digital tarafından yapılan spot Ether ETF başvurusu, SEC tarafından 45 gün daha ertelendi. Cboe BZX Borsası üzerinden yapılan başvurunun değerlendirme sürecine daha fazla zaman tanınacak.

SEC’in ertelemesi, başvurunun kararının en geç 6 Şubat 2024 tarihine kadar açıklanacağı anlamına geliyor. Invesco ve Galaxy Digital, geçtiğimiz haziran ayında spot Bitcoin ETF başvurusu yaptıktan sonra, kripto dünyasındaki gelişmeleri yakından takip eden birçok gözlemci tarafından merakla beklenen Ether ETF başvurusunu geçtiğimiz eylül ayında gerçekleştirmişti.

Özellikle SEC’in spot kripto ETF’leri konusundaki tutumu, kripto para piyasasında büyük bir etki yaratıyor. Bu karar, kripto para birimlerinin daha geniş bir yatırımcı kitlesine ulaşmasını sağlayabilecek önemli bir finansal enstrümanın geleceğini etkileyebilir.

Son 30 gün içinde SEC tarafından yapılan bazı açıklamalar, regülatörün başvuru sahipleri temsilcileriyle bir araya gelerek ETF teklifleri üzerine görüşmelerde bulunduğunu gösteriyor. Bu, SEC’in kripto dünyasına yönelik ETF başvurularını titizlikle incelediği ve regülasyonlarını belirlerken sektörle birlikte çalışmayı hedeflediğine dair işaretler taşıyor.

Add a comment