Solana İle İlgili Açıklamalardan Sonra Yüzde 20 Fiyat Artışı!

Solana İle İlgili Açıklamalardan Sonra Yüzde 20 Fiyat Artışı!

Genel
16 Kasım 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
97
Solana, son aylarda yaşadığı yaklaşık yüzde 200'lük değer artışıyla kripto para piyasasında dikkat çekici bir performans sergiledi.
solana-sol

ARK Invest CEO’su Cathie Wood’un Solana ağına yönelik övgü dolu sözleri, SOL tokeninin fiyatını bir gecede yüzde 17’den fazla artırarak yılın en yüksek seviyesine taşıdı. Wood, Solana’nın blokzincir ekosistemine önemli bir katkı sağladığını belirtirken, Ethereum’a göre daha hızlı ve verimli olduğunu vurguladı.

15 Kasım’da CNBC’ye verdiği röportajda, Solana’nın gerçek dünya uygulamalarına daha fazla olanak tanıyan etkileyici bir altyapı katmanı olduğunu ifade etti. Ethereum ve Solana’nın Bitcoin’den daha fazla gerçek dünya uygulamasına sahip olduğunu belirten Wood, bu iki kripto varlığını kripto ekosistemine eklenen kritik unsurlar olarak değerlendirdi. Kripto piyasasındaki yükseliş trendinde SOL, BTC ve ETH’i geride bırakarak yüzde 197 değer kazandı.

Şu anda 66 doların biraz üzerinde işlem gören SOL, blokzincir teknolojisiyle kendine sağlam bir yer edinmiş durumda. Ayrıca, Wood, spot Bitcoin ETF onayı beklentileriyle ilgili olarak yatırımcıları uyararak, piyasadaki talebin beklentileri aştığını ve ETF onayının ardından hızlı satışların yaşanabileceğini vurguladı. Bu nedenle, kripto yatırımcılarına uzun vadeli ekonomik devrimlere odaklanmayı ve kısa vadeli fiyat hareketlerine karşı temkinli olmayı önerdi.

Add a comment