Solana’da Yükselen Memecoin Dogwifhat (WIF), Zirvelere Ulaştı

Solana’da Yükselen Memecoin Dogwifhat (WIF), Zirvelere Ulaştı

Genel
14 Mart 2024 tarafından Elif Sivaslioglu
79
Solana tabanlı memecoin Dogwifhat (WIF), ABD'de bir reklam kampanyası için fon toplamasından sonra yeni zirvelere ulaştı.
Dogwifhat-WIF

Las Vegas bölgesindeki token logosunun reklamı için hayranlarının 700 bin doların üzerinde bağış toplamasıyla Dogwifhat’in fiyatı yüzde 25 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3 dolara çıktı.

Reklam kampanyasının önde gelen isimlerinden biri olan kripto trader Ansem, 13 Mart’ta 235 bin takipçisine gönderdiği bir mesajda hedefe ulaştıklarını duyurdu.

“Sphere Wif Hat” adlı kitlesel fonlama kampanyası 10 Mart’ta başlatıldı ve şimdiye kadar USD Coin cinsinden 702.000 doların üzerinde bağış topladı. Başlangıçtaki hedefi 50.000 doları aşarak büyük bir başarı elde etti.

Kampanyanın başarılı olmasıyla birlikte Dogwifhat’in fiyatı %25 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3 dolara yükseldi ve toplam piyasa değeri 3 milyar doları aştı.

Dogewifhat’in fiyatı şu anda 3,23 dolar seviyesinde işlem görüyor. Kampanya, Solana ekosisteminin önemli isimlerinden destek gördü ve Solana merkezli Phantom Wallet’ın resmi sosyal medya hesabı, daha fazla bağış yapılmasını teşvik etmek için çeşitli paylaşımlarda bulundu.

Ancak, reklam kampanyasının Las Vegas bölgesinde kabul edildiğine dair henüz resmi bir belge sunulmadı.

Bu gelişme, kripto sektöründeki bazı kişilerin endişelerini artırdı ve piyasanın aşırı ısındığına dair sinyaller görebileceklerini öne sürdü.

Bankless ortak sunucusu Ryan Sean Adams, küreye bir kripto projesi koymanın piyasanın zirvesini işaret edebileceğini söyleyerek şaka yaptı. WIF’in son fiyat artışıyla birlikte toplam piyasa değeri 2,8 milyar dolara yükseldi ve diğer memecoinlerin önüne geçti.

Dogwifhat, CoinGecko memecoin endeksinde dördüncü en büyük memecoin konumunda ve geçen yılın Kasım ayından bu yana yüzde 1.000.000’dan fazla kazanç elde ederek döngünün en iyi performanslı memecoin’i oldu.

Add a comment