Tesla’nın Üçüncü Çeyrekte Bitcoin Varlıkları Sabit Kaldı

Tesla’nın Üçüncü Çeyrekte Bitcoin Varlıkları Sabit Kaldı

Genel
19 Ekim 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
70
Tesla, üçüncü çeyrekte Bitcoin varlıklarını sabit tuttu ve herhangi bir Bitcoin alım-satımı yapmadı.
tesla-1

Şirketin son kazanç raporuna göre, bu çeyrekte herhangi bir Bitcoin hareketine dair bilgilere rastlanmıyor, bu da firmanın bu dönemde BTC varlıklarında değişiklik yapmadığına işaret ediyor. Tesla’nın Bitcoin varlıkları üçüncü çeyreğin sonunda 184 milyon dolar değerindeydi ve bu miktar beş çeyrek boyunca sabit kaldı.

Tesla’nın, halka açık şirketler arasında en büyük üçüncü Bitcoin varlığına sahip olduğu tahmin ediliyor, ancak MicroStrategy ve Marathon Digital Holdings’in ardından geliyor. Elon Musk liderliğindeki şirket, Şubat 2021’de yaklaşık 1,5 milyar dolarlık bir yatırım yaparak yaklaşık 43.000 Bitcoin biriktirdi. Ancak daha sonra Bitcoin’i ödeme şekli olarak kabul etme niyetinden vazgeçti. İlk çeyrekte büyük bir zararla büyük bir kısmını sattı ve Bitcoin varlıklarını azalttı.

Tesla, üçüncü çeyrekte 1,85 milyar dolar net gelir elde etti, bu da bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 44 düşüş anlamına geliyor. Hisse başına kazanç da 95 sentten 53 sente düştü. Bu finansal sonuçlar ve Bitcoin varlıklarının sabit tutulması, Tesla’nın kripto para stratejisindeki değişiklikleri yansıtıyor. Şirketin hisse fiyatları da bu habere yanıt olarak düşüş yaşadı.

Add a comment