Tether, Dev Bir Adım Atarak Bitcoin Madenciliği Sahasında Harekete Geçiyor!

Tether, Dev Bir Adım Atarak Bitcoin Madenciliği Sahasında Harekete Geçiyor!

Genel
17 Kasım 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
56
USDT ihraççısı Tether, önemli bir adım atarak Bitcoin madenciliği sektörüne odaklanıyor.
tether

Şirketin yeni CEO’su Paolo Ardoino, Tether’in kendi madencilik tesislerini kurma ve diğer madencilik firmalarından hisse alarak yaklaşık 500 milyon dolarlık bir yatırım yapma niyetinde olduğunu açıkladı.

Bloomberg’ün haberine göre, bu yatırımlar arasında nedavinde Northern Data AG’ye sağlanan 610 milyon dolarlık kredi desteği de bulunuyor. Ardoino, “Bitcoin madencilik ekosisteminin bir parçası olmaya kararlıyız” şeklinde konuştu.

Tether CEO’su, şirketin Uruguay, Paraguay ve El Salvador’da Bitcoin madenleri inşa ettiğini ve her bir tesisin kapasitesinin 40 ila 70 megawatt arasında olduğunu belirtti. Ardoino, Tether’in hedeflerinden birinin Bitcoin ağının işlemesi için gerekli olan hesaplama gücünün yüzde 1’ine ulaşmak olduğunu ifade etti.

Bitcoin madencilik araştırma firması MinerMetrics’in genel müdürü Jaran Mellerud, Tether’in yüzde 1’lik paya ulaşması durumunda dünyanın en büyük 20 Bitcoin madencilik şirketi arasında yer alabileceğini belirtti. Mellerud, Tether’in finansal gücü göz önüne alındığında, pazar payının zaman içinde yüzde 1’lik hedefin çok ötesine geçmesinin beklendiğini vurguladı.

Add a comment