Thodex Kurucusu Faruk Fatih Özer’e Verilen Ceza Açıklandı!

Thodex Kurucusu Faruk Fatih Özer’e Verilen Ceza Açıklandı!

Genel
8 Eylül 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
51
Kripto para borsası Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer, dolandırıcılık davası sonucunda 11 bin 196 yıl 10 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.
thodex-kurucusu-faruk-fatih-ozer-e-11-bin-yil-hapis-cezasi168578_0

Kripto para borsası Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer, dolandırıcılık davası sonucunda 11 bin 196 yıl 10 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

NTV’nin haberine göre, Cumhuriyet savcısı, esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, Faruk Fatih Özer dahil olmak üzere beş tutuklu sanık, müştekiler ve tarafların avukatları yer aldı. Tutuklu sanıkların ikisi, online bağlantıyla duruşmada yer aldı.

Savcının 22 sayfalık mütalaasına göre, Thodex 2017 yılında kurulduğundan bu yana müşterilerini dolandırmayı amaçladı. İlk etapta müşterilerin güvenini kazanmak için talimatlara uygun bir şekilde hareket etti. Daha sonra ünlü isimlerle kampanyalar düzenleyerek bu güveni pekiştirmeyi hedefledi.

Mağdur Olanların Sayısı İki Binden Fazla!

Ancak mütalaaya göre, müşterilerin paralarının borsa üzerinde gerçek bir karşılığı bulunmuyordu. Thodex, gerçekte var olmayan varlıkları müşterilere satarak onları dolandırdı. Mağdurların sayısı 2.000’den fazlaydı ve toplam zararları 257 milyon 862 bin 432 TL’yi aştı.

Delillerin toplanmasının ardından Thodex’in başından beri bir suç örgütü olduğu tespit edildi. Faruk Fatih Özer ve diğer sanıklar bu suçlamalar nedeniyle ciddi hapis cezalarıyla karşı karşıya kaldılar.

Add a comment