Valkyrie, Spot Bitcoin ETF Başvurusunda Değişikliğe Gidiyor

Valkyrie, Spot Bitcoin ETF Başvurusunda Değişikliğe Gidiyor

Genel
1 Kasım 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
84
Bir Bloomberg analisti, Valkyrie Investments’ın söz konusu başvurusu hakkında “arka plandaki hareketliliğin göstergesi” söyleminde bulundu.
what-is-etf

Amerika Birleşik Devletleri menkul kıymetler düzenleyicisi SEC, şu anda değerlendirmeyi bekleyen bir dizi spot Bitcoin ETF başvurusuna sahip. Bu başvurular arasında Valkyrie Investments’ınkisi de bulunuyor ve son güncelleme, kripto topluluğunda büyük bir ilgi uyandırıyor.

30 Ekim’de yapılan güncelleme ile Valkyrie, spot Bitcoin ETF başvurusunu değiştirerek ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yeni bir başvuru yaptı. Bu başvuruda Valkyrie, yatırımcılara Bitcoin tarafından desteklenen hisselere yatırım yapma olanağı sunmayı hedefliyor. Hisselerin, Nasdaq Borsası’nda “BRRR” sembolü altında işlem görmesi bekleniyor.

Ancak Valkyrie, başvurunun izahnamesinde yer alan bilgilerin tamamlanmadığını ve değiştirilebileceğini vurguluyor. Bu nedenle BRRR hisselerinin satışına izin verilmeden önce daha fazla düzenleme gerekebilir.

Değiştirilmiş başvuru, SEC’in daha önce Valkyrie Bitcoin Fonu ile ilgili bir kararını ertelemesinin ardından geldi. Bu güncelleme, Bitwise, BlackRock, Fidelity, Grayscale, VanEck ve ARK Invest gibi diğer önemli şirketlerin yakın zamanda yaptığı ve değiştirdiği altıdan fazla spot Bitcoin ETF başvurusuna katılıyor.

Bazı kripto ETF analistleri, devam eden bu değişikliklerin, ilerlemenin ve gelecekteki onayların habercisi olabileceğini düşünüyor. Bloomberg ETF analisti James Seyffart, Valkyrie’nin son güncellemesini, kripto ETF dünyasında yaşanan hareketliliğin bir göstergesi olarak yorumluyor.

SEC Başkanı Gary Gensler, SEC’in şu anda sekiz ila on farklı spot Bitcoin ETF başvurusunu değerlendirmeye aldığını açıklamıştı. Bu nedenle, kripto topluluğu yakın gelecekte bu tür ürünlerin onaylanması konusunda heyecanla bekliyor.

Add a comment