Yargıç, SEC ve Binance.US arasındaki gerginliği azaltma çağrısında bulundu!

Yargıç, SEC ve Binance.US arasındaki gerginliği azaltma çağrısında bulundu!

Genel
19 Eylül 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
76
Yargıç, SEC ve Binance.US arasındaki gerginliği azaltma çağrısında bulunuyor.
voyager-binance-prelim-approval

Washington bölge yargıcı, Binance ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki belge anlaşmazlığının çözülmesini istiyor ve tarafları işbirliği yapmaya çağırıyor.

The Block’un haberine göre yargıç, tarafların yaşanan belge problemiyle ilişkin gerginliği azaltmasını talep etti. SEC, Binance.US’in ana şirketi BAM’i belge üretme konusunda yavaş ilerlemekle suçlamış ve iki taraf arasındaki gerginlik artmıştı. Binance.US ise regülatörün taleplerinin aşırı olduğunu dile getirmişti.

ABD Columbia Bölgesi Bölge Mahkemesi Hakimi Zia Faruqui, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Hepinizi tansiyonu düşürmeye, geçmişi unutmaya ve çözebileceğinizi düşündüğünüz bazı şeyleri bana anlatmanıza ihtiyacım var.”

SEC, müşteri varlıklarına ilişkin taleplerinin BAM tarafından yerine getirilmediği konusunda ısrarcı. Regülatör, BAM’in genel muhasebe defterleri de dahil olmak üzere şirketin mali tablolarını istedi. BAM, kararlaştırılan bir tarihe kadar bir genel muhasebe defterinin oluşturulacağını açıkladı. SEC ayrıca, yeni markalanan bir Binance kuruluşu olan Ceffu hakkında da bilgi talep etti.

SEC ve Binance arasındaki bir sonraki duruşmanın 12 Ekim’de yapılması kararlaştırıldı ve 10 Ekim’e kadar ise ortak bir durum raporu sunulacak. Bu duruşma ve rapor, taraflar arasındaki gerginliği azaltma ve belge anlaşmazlığını çözme çabalarına işaret ediyor.

Add a comment