Yerli Kripto Para Dolandırıcılarına Operasyon:Niğde’de 12 Kişi Yakalandı!

Yerli Kripto Para Dolandırıcılarına Operasyon:Niğde’de 12 Kişi Yakalandı!

Genel
25 Mart 2024 tarafından Elif Sivaslioglu
154
Ülkemizdeki kripto para birimlerinin ve altcoinlerin değer kazanmasıyla birlikte, yatırımcıların ilgisi artarken, güvenlik güçleri dolandırıcılara karşı aktif bir mücadele yürütüyor.
operasyon

Mart ayının son haftasında, Niğde merkezli düzenlenen operasyonda, toplamda dört ilde 12 kişi yakalandı. Niğde Siber Suçlarla Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü’nün yürüttüğü soruşturma, “nitelikli dolandırıcılık” suçlamasıyla gerçekleşti. İ.A. isimli şahsın Telegram’daki kripto para kanalları üzerinden 40 bin doların üzerinde zarara neden olduğu belirlendi. Operasyon kapsamında Niğde, Yalova, Aydın ve Ankara’da yakalanan yedi kişi adliyeye sevk edildi.

Baskınlar sırasında yapılan aramalarda, bir BMW cabrio araç, 31 bin dolar nakit para, bir adet hard disk, 14 cep telefonu ve sim kart gibi çeşitli malzemeler ele geçirildi.

Geçtiğimiz haftalarda ise Samsun merkezli düzenlenen operasyonlarda bir asker de dahil olmak üzere sekiz kişi gözaltına alınmıştı, bu operasyon da farklı bir kripto dolandırıcılık çetesine yönelik gerçekleşti.

Add a comment