Zorlu Piyasa Koşullarında Bitcoin ve Dolar, Ölüm Kesişiminde: Rolleri Değişiyor!

Zorlu Piyasa Koşullarında Bitcoin ve Dolar, Ölüm Kesişiminde: Rolleri Değişiyor!

Genel
7 Eylül 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
61
Zorlu piyasa koşullarında Bitcoin (BTC), yönünü Zorlu piyasa koşullarında Bitcoin (BTC) ve ABD doları arasında önemli grafik hareketleri gözleniyor. BTC'nin 50 günlük basit hareketli ortalaması, 200 günlük SMA'nın altına doğru ilerliyor, bu da piyasada ölüm kesişimi olarak bilinir. Bu son hareket, Bitcoin'in Ocak 2022'de ölüm kesişimini teyit ettiği zamana benziyor. Öte yandan ABD dolarının, diğer dünya para birimlerine karşı değerini ölçen dolar endeksi, Bitcoin'in tersine hareket ediyor gibi görünüyor ve altın kesişimini işaret ediyor. Bitcoin'in kısa vadeli performansı zorlu görünüyor ve birkaç gün içinde ölüm kesişimi yaşanması bekleniyor. Bu, BTC/USD çiftinin uzun vadede düşük performans sergilediğini gösteriyor ve Bitcoin'in düşüş eğilimine girebileceği konusundaki endişeleri artırıyor. Ayrıca, önde gelen altcoin Ethereum'un (ETH) da ölüm kesişiminin eşiğine geldiği göz önüne alındığında, kripto piyasaları için belirsizlik devam ediyor.ölüm kesişimine doğru çevirirken ABD dolarının grafikleri, altın kesişimini gösteriyor.
keşisim

Zorlu piyasa koşullarında Bitcoin (BTC) ve ABD doları arasında önemli grafik hareketleri gözleniyor. BTC’nin 50 günlük basit hareketli ortalaması, 200 günlük SMA’nın altına doğru ilerliyor, bu da piyasada ölüm kesişimi olarak bilinir. Bu son hareket, Bitcoin’in Ocak 2022’de ölüm kesişimini teyit ettiği zamana benziyor.

Öte yandan ABD dolarının, diğer dünya para birimlerine karşı değerini ölçen dolar endeksi, Bitcoin’in tersine hareket ediyor gibi görünüyor ve altın kesişimini işaret ediyor.

Bitcoin’in kısa vadeli performansı zorlu görünüyor ve birkaç gün içinde ölüm kesişimi yaşanması bekleniyor. Bu, BTC/USD çiftinin uzun vadede düşük performans sergilediğini gösteriyor ve Bitcoin’in düşüş eğilimine girebileceği konusundaki endişeleri artırıyor. Ayrıca, önde gelen altcoin Ethereum’un (ETH) da ölüm kesişiminin eşiğine geldiği göz önüne alındığında, kripto piyasaları için belirsizlik devam ediyor.

Bitcoin Zor Günlerle Karşı Karşıya!

FxPro’nun kıdemli piyasa analisti Alex Kuptsikevich, Bitcoin grafiğinin yakın gelecekte ölüm kesişimi yaşayabileceği konusunda uyarılarda bulundu.

Tarih boyunca Bitcoin, toplamda 9 ölüm kesişimine sahne oldu. Ancak bu ölüm kesişimlerinin yalnızca ikisi, 3, 6 ve 12 aylık zaman dilimlerinde negatif getiri getirdi. Dokuz ölüm kesişiminden sadece beşinde Bitcoin, ölüm kesişiminden bir yıl sonra daha düşük seviyelerde işlem gördü.

Add a comment