BlackRock Memecoin Trendinin Etkisini Hissediyor

BlackRock Memecoin Trendinin Etkisini Hissediyor

Gündem
22 Mart 2024 tarafından Elif Sivaslioglu
65
Dünya genelinde milyonlarca yatırımcının ilgisini çeken kripto para piyasası, bu kez dev oyunculardan biri olan varlık yönetimi devi BlackRock'u da etkisi altına aldı. BlackRock'un bir kripto cüzdanının açığa çıkması, Memecoin ve NFT'lerin akınına uğramasına neden oldu.
Cash falling from the sky

BlackRock’un tokenizasyon fonlarından birine bağlı cüzdan adresinin ortaya çıkmasıyla birlikte, kripto topluluğu harekete geçti ve şirketin cüzdan adreslerine çeşitli altcoin ve NFT’ler göndermeye başladı.

Verilere göre, BlackRock ve varlık tokenleştirme şirketi Securitize işbirliğiyle oluşturulan BlackRock USD Kurumsal Dijital Likidite Fonu, 15 Mart’ta Ethereum ağındaki adresine 100 milyon dolar yatırdı. Bu hamle, anonim kripto yatırımcılarının dikkatini çekti ve 19 Mart’tan itibaren BlackRock’un kripto adresine Bitcoin tabanlı Ordinals Pepe (PEPE) coin’inden CryptoDickbutts S3 NFT’ye kadar en az 40 farklı altcoin ve 25 NFT gönderildi.

Bu transferler arasında, 500.000 unshETHing_Token (USH) ve 10.000 Realio Network (RIO) tokenı da bulunuyordu ve bu tokenlar, sırasıyla 13.755 dolar ve 11.600 dolarlık değerleriyle dikkat çekti.

BlackRock CEO’su Larry Fink liderliğindeki şirketin cüzdanlarında ayrıca Mog Coin (Mog), VoldemortTrumpRobotnik-10Neko (ETHEREUM) ve Shina Inu (SHI) gibi büyük miktarlarda kripto para bulunuyordu.

Fink, daha önce Bitcoin’e karşı çekincelerini dile getirmiş olsa da, şirketin stratejisi zamanla değişti ve Bitcoin gibi kripto varlıklara olan ilgi arttı. Bu değişim, BlackRock’un kripto piyasasına olan yaklaşımında belirgin bir değişikliği de beraberinde getirdi.

BlackRock şimdi ise Ethereum üzerindeki finansal varlıkları tokenize etmek istiyor ve bu adım, şirketin gelecekteki stratejik hedeflerinden biri olarak öne çıkıyor. Fink, bu konuda yaptığı açıklamada, “Finansal varlıkların tokenizasyonu, gelecekteki bir sonraki adım olacak ve bu, her hisse senedinin, her tahvilin tek bir genel defter üzerinde olacağı anlamına geliyor” ifadelerini kullandı.

BlackRock ve Securitize işbirliğiyle oluşturulan USD Kurumsal Dijital Likidite Fonu ise, yatırımcılara ABD doları getirisi sağlayacak ve LLC aracılığıyla fona yatırım yapma fırsatı sunacak. Bu fon, “BUIDL” adı altında piyasaya sunulacak ve uygun yatırımcılar için önemli bir yatırım aracı olması bekleniyor.

Add a comment