Coinbase, Büyük Yatırımcılara Yönelik Yeni Kripto Borç Hizmeti Oluşturuyor!

Coinbase, Büyük Yatırımcılara Yönelik Yeni Kripto Borç Hizmeti Oluşturuyor!

Gündem
6 Eylül 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
100
Coinbase (COIN), 1 Eylül itibarıyla yaptığı bir SEC başvurusuna göre platform için 57 milyon dolar topladı.
coiiin

Coinbase (COIN), ABD’deki kurumsal müşteriler için yeni bir kripto kredi hizmeti oluşturuyor ve Genesis ve BlockFi gibi firmaların çökmesiyle oluşan boşluğu doldurmaya yardımcı oluyor. Platform, 1 Eylül’de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan bir başvuruda sessizce ortaya çıktı ve program için zaten 57 milyon dolar toplandığını gösterdi. Konuyla ilgili bilgisi olan bir kişiye göre, müşteriler Coinbase’e özellikle kripto varlıklar olmak üzere para ödünç verebilir ve kredi değerinin üzerinde teminat alabilirler. Bu aşırı teminat, felaketten koruma görevi görür. Coinbase daha sonra bu teminatlı kredileri, geleneksel finansta bankaların sunduğu ana aracılık hizmetine benzer şekilde kurumsal ticaret müşterilerine sunabilir, dediği kişi açıkladı.

Genesis ve BlockFi, ABD’de benzer kredi hizmetleri sunuyordu, ancak geçen yıl büyük kayıplar yaşayarak tamamen veya kısmen iflas ettiler.

Yeni hizmet, Coinbase’in 2021’de iptal ettiği tartışmalı Lend programından farklıdır. Bu program, perakende müşterilere yönelikti ve SEC yetkilileri itiraz etti. Bu son kredi hizmeti ise kurumlara yöneliktir, bu da düzenlemenin daha az sıkıcı olduğu anlamına gelir – büyük yatırımcıların bunun üstesinden gelmek için yeterince bilgili oldukları varsayılır. Bir Coinbase sözcüsü, “Bu hizmetle kurumlar, Coinbase’e dijital varlıkları standartlaştırılmış koşullar altında ödünç verebilirler ve bu ürün, Regulation D muafiyeti için uygun olan bir üründür,” dedi. “Coinbase, 100 yıl önce inşa edilen finansal sistemi güncellemeye çalışıyor ve insanlara daha fazla ekonomik özgürlük ve fırsat sunmak için kriptoyu kullanıyor. Bu amacı ilerletmek için Coinbase, en güvenilir kripto ürünlerini ve hizmetlerini inşa ediyor ve diğer geliştiricilere kriptoya 1 milyar insanı dahil etmeleri konusunda destek veriyor.” dedi.

Add a comment