Kripto Yanlısı Başkan Adayı Ramaswamy, ABD Başkanlık Yarışından Çekiliyor

Kripto Yanlısı Başkan Adayı Ramaswamy, ABD Başkanlık Yarışından Çekiliyor

Gündem
17 Ocak 2024 tarafından Elif Sivaslioglu
217
Kripto politikası sunan tek aday olan kripto dostu Cumhuriyetçi başkan adayı Vivek Ramaswamy, Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimlerinden çekilme kararı aldı, bu kararı takipçileriyle Des Moines'de düzenlediği 16 Ocak basın toplantısında paylaştı.
kripto

Ramaswamy, artık başkanlık için yarışmayacağını belirterek, “Bu ülkede olmasını istemediğimiz şeylerin yokluğunda benim bir sonraki başkan olmam için hiçbir yol yok” dedi. Bu açıklama, Ramaswamy’nin yaklaşık bir yıldır sürdürdüğü kampanyasına son verdiği anlamına geliyor.

Des Moines’deki basın toplantısında konuşan Ramaswamy, “Bu yarışta Önce Amerika diyen bir adaya ihtiyaç var” diye ekleyerek, önümüzdeki seçimlerde eski başkan Donald Trump’ı destekleyeceğini açıkladı. Ancak, Ramaswamy’nin kampanyasının sonlanmasına rağmen, kripto politikalarıyla öne çıkan ve bu alandaki açık sözlü duruşu nedeniyle geniş bir kripto topluluğu tarafından takip edilen bir figür olmaya devam ediyor.

Ramaswamy’nin kripto politikaları arasında 16 Kasım tarihinde açıkladığı “Kriptonun Üç Özgürlüğü” politikası büyük ilgi çekmişti. Bu politika, kripto geliştiricilerini sadece kodlarını kullanan kişilerin eylemlerinden sorumlu tutmamayı vaat ediyor. Ayrıca, politika taslağının yeni kripto para birimleri ile ilgili net düzenlemeler sağlayacağını ve federal kurumların kripto paraları sınırlayan kurallar oluşturmasını engelleyeceğini iddia etmişti.

Ramaswamy aynı zamanda, 6 Aralık’ta SEC ve Başkanı Gary Gensler’e kripto düzenlemesine ayak uyduramadıkları için sert eleştirilerde bulunmuştu. Gensler’in Kongre önünde Ethereum’un yerel para biriminin bir emtia olarak kabul edilmesi gerektiğini kabul edememesini “utanç verici” olarak nitelendirmişti.

Kripto topluluğu, Ramaswamy’nin cesur politika açıklamalarına olumlu tepkiler verirken, Castle Island Ventures genel ortağı Nic Carter, Ramaswamy’i bir neslin tanık olduğu “en yetenekli” Cumhuriyetçi aday olarak gördü. Başkanlık yarışından çekilmesine rağmen Ramaswamy, kripto politikalarındaki açık duruşuyla akıllarda kalacak gibi görünüyor.

Add a comment