Bir FTX Cüzdanı, 10 Milyon Dolar Değerinde Kripto Parayı Transfer Etti!

Bir FTX Cüzdanı, 10 Milyon Dolar Değerinde Kripto Parayı Transfer Etti!

Gündem
4 Eylül 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
342
FTX'e ait bir cüzdanın büyük bir meblağı Solana ağından Ethereum'a transfer ettiği bildirildi.
12442209_111122-cc-GettyImages-ftx-file-img-1200x675

Cüzdan, 10 milyon dolar değerindeki kripto parayı Solana’dan Ethereum’a taşıdı. Blokzincir analiz platformu Arkham Intelligence tarafından yayınlanan verilere göre, FTX cüzdanı 31 Ağustos’tan bu yana toplamda 6,23 milyon dolar değerinde Ethereum (ETH) ve 4 milyon doların üzerinde kripto para birimi transfer etti.

Bu transferler arasında 1,2 milyon dolar değerinde FTX Token (FTT), 1,8 milyon dolar değerinde Uniswap (UNI), 1,3 milyon dolar değerinde HXRO (HXRO), 550.000 dolar değerinde SushiSwap (SUSHI) ve 260.000 dolar değerinde Frontier Token (FRONT) bulunuyordu. Bu varlıklar, Wormhole Bridger aracılığıyla başka bir FTX cüzdanına taşındı.

Ayrıca, 24 Ağustos’ta FTX, geri kazanılan kripto varlıklarının satışını ve yönetimini denetlemek üzere Mike Novogratz’ın Galaxy Digital Capital Management’ını yatırım yöneticisi olarak atama planı önerdi. Bu plana göre, FTX haftalık olarak sadece 100 milyon dolarlık token satışına izin verecek, ancak bireysel token bazında bu sınırları 200 milyon dolara kadar çıkarabilecek. Bu sınırlamaların amacı, token satışlarının etkisini minimize etmek ve aynı zamanda FTX’in alacaklıları birleştirmesine yardımcı olmaktır.

Ayrıca, FTX’in daha büyük Bitcoin (BTC) ve Ethereum varlıklarını korumak için ayrı bir talepte bulunduğu görülmektedir. Ancak bu planlar henüz yasal olarak bağlayıcı değildir ve FTX token satışlarının davası, 13 Eylül’de Delaware İflas Mahkemesi’nde ele alınması beklenmektedir. Aynı zamanda FTX’in, 12 Nisan’da yapılan bir duruşmada, toplamda yaklaşık 7,3 milyar dolarlık likit varlığı geri kazandığını ve bu miktarın 4,8 milyar dolarının Kasım 2022’ye kadar geri kazanılan varlıklardan oluştuğunu açıkladığı görüldü. Duruşmada ortaya çıkan belgelere göre, FTX’in 12 Nisan itibarıyla piyasa fiyatlarından paydaşlara geri kazanım için toplamda 4,3 milyar dolarlık kripto varlığı bulunmaktadır.

Add a comment