Bloomberg Analisti: Bitcoin ETF Onayı İhtimali Yüzde 75!

Bloomberg Analisti: Bitcoin ETF Onayı İhtimali Yüzde 75!

Gündem
31 Ağustos 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
114
Grayscale'in SEC'ye karşı elde ettiği zafer, spot Bitcoin ETF'lerinin onaylanma ihtimalini yükseltti.
Bitcoin-BTC-29

Bloomberg analistlerine göre, bu ihtimal artık yüzde 65 değil, yüzde 75’e yükseldi. Kripto para piyasasında Grayscale’in SEC’ye karşı kazandığı zafer, spot Bitcoin ETF’lerinin geleceği için yeni bir umut ışığı oldu.

Bloomberg analistlerine göre, Grayscale’in zaferi sonrasında 2023 sonuna kadar en az bir onaylanmış spot Bitcoin ETF’inin geleceği tahmin ediliyor. Kıdemli ETF analisti Eric Balchunas, ABD Temyiz Mahkemesi’nin son davasında oy birliğiyle alınan kararın ETF’lerin onaylanma olasılığını yüzde 65’ten yüzde 75’e çıkardığını belirtti. Diğer bir Bloomberg analisti James Seyffart ise spot Bitcoin ETF onaylarının 2024’ün dördüncü çeyreğine kadar büyük olasılıkla tamamlanacağını ve bu süreçte onaylanma ihtimalinin yüzde 95’lere kadar çıkabileceğini ifade etti.

Balchunas, SEC’in son dönemdeki yasal ve halkla ilişkilerde yaşadığı kayıplar göz önüne alındığında, düzenleyici kurumun olası bir ETF reddini savunmanın zor olabileceğini vurguladı. Bu durum, spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanma olasılığını daha da güçlendirebilir.

Add a comment