Hindistan’da Kripto Para Yasağı İhtimali Güçleniyor

Hindistan’da Kripto Para Yasağı İhtimali Güçleniyor

Gündem
25 Kasım 2021 tarafından Sundüs Çavuş
111
Hindistan‘da kripto para karşıtı hamle geliyor. Dünyanın en çok nüfusa sahip ülkesi olan Hindistan‘da kripto paraların yasaklanması ihtimali güçleniyor. Ülke basınına yansıyan haberlere göre Ocak 2021’de ilk taslağı sunulan kripto para yasağı tasarısının kabul edilme ihtimali günden güne artıyor. Hindistan parlamentosu Lok Sabha’nın resmi sitesinde yayımlanan bilgilere göre Kriptopara ve Resmi Dijital Kripto Para Birimi Düzenlemesi
Hindistan-kripto-para-yasak-geri-donuyor-en-kripto-haber

Hindistan‘da kripto para karşıtı hamle geliyor.

Dünyanın en çok nüfusa sahip ülkesi olan Hindistan‘da kripto paraların yasaklanması ihtimali güçleniyor.

Ülke basınına yansıyan haberlere göre Ocak 2021’de ilk taslağı sunulan kripto para yasağı tasarısının kabul edilme ihtimali günden güne artıyor.

Hindistan parlamentosu Lok Sabha’nın resmi sitesinde yayımlanan bilgilere göre Kriptopara ve Resmi Dijital Kripto Para Birimi Düzenlemesi tasarısı Hindistan Merkez Bankası’nın sanal Rupi çıkarması için gerekli çerçeveyi çiziyor.

YASADIŞI İLAN ETMEYİ DÜŞÜNÜYORLARDI

Yıl başında Hindistan hükümeti kripto para bulundurma, dağıtma, madencilik yapma ve ticaretini yasadışı hale getirmeyi düşündüklerini aktarmıştı. Ancak bu adım atılmadı.

Reuters haber ajansına konuşan iki hükümet yetkilisi kripto ürünlerin varlık olarak değerlendirileceğini öne sürdü. Kripto paralar ise konvansiyonel sistemlere alternatif bir para birimi olduklarını savunuyor.

 

Add a comment