Instagram Yakında NFT Özelliği ile Mi Geliyor?

Instagram Yakında NFT Özelliği ile Mi Geliyor?

Gündem
22 Mart 2022 tarafından Sundüs Çavuş
105
Mark Zuckerberg, yakında NFT özelliğini Instagram'a getirmek için çalıştıklarını duyurdu.
instagram-nft

“Değiştirilemez token” anlamına gelen (NFT), blockchain ağı üzerinde şifrelenmiş, bir eşi daha olmayan varlıklara deniyor. Ayrıca kripto sanat eserleri, dijital koleksiyon ürünleri ve çevrimiçi oyunlarda yer alan eşsiz dijital öğeler gibi çeşitli alanlarda da NFT kullanılıyor. Son zamanlarda oldukça popüler olan NFT’ler, sosyal medya uygulamalarının da dikkatini çekiyor. Örneğin Twitter, geçtiğimiz aylarda NFT’lerin profil fotoğrafı olarak ayarlanmasına izin vermişti.

Popüler influencer platformu Instagram yakında NFT’lerle süslenecek. Bu, Meta CEO’su Mark Zuckerberg tarafından Austin, Teksas’taki bir konferansta açıklandı. Ancak Zuckerberg, özelliğin nasıl tasarlanması gerektiğini tam olarak açıklamadı. Diğer sosyal medya platformları, zaten değiştirilemeyen belirteçleri entegre etti. Twitter’ın premium versiyonu artık kullanıcılarının NFT’leri profil resimleri olarak kullanmalarına izin veriyor, bu da altıgen şeklindeki normal resimlerden farklı. Meta’nın NFT’lerle ilgili konuya nasıl yaklaşmak istediğini göreceğiz.

Zuckerberg, “Yakın zamanda NFT’leri Instagram’a getirmek için çalışıyoruz.” dedi. NFT’lerin doğrudan Instagram üzerinden oluşturulabileceğinin sinyallerini veren Zuckerberg, “Bugün NFT planlarımızın tam olarak ne olduğunu açıklamaya hazır değilim; ancak önümüzdeki birkaç ay içinde, NFT’lerinizden bazılarını getirme yeteneği olacak.” ifadelerini kullandı.

Add a comment