KTO Başkanı Gülsoy’dan Kripto Para Uyarısı

KTO Başkanı Gülsoy’dan Kripto Para Uyarısı

Gündem
23 Şubat 2022 tarafından Sundüs Çavuş
108
KTO Başkanı Gülsoy'dan kripto para uyarısı
ömergülsoy

Yasin DALKILIÇ/KAYSERİ, (DHA) –  KAYSERİ Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, şubat ayı meclis toplantısında yaptığı konuşmada, kripto parayla ilgili, “Lütfen büyük vaadlere, reklamlara, fısıltı gazetesi ile yayılan duyumlara kanmayın. Kolay para risktir. Kolay para kaybetmektir ” dedi.
KTO Şubat ayı meclis toplantısı yapıldı. Okunan faaliyet raporu meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi. Meclis toplantısında konuşan KTO Başkanı Ömer Gülsoy, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından KDV’de uygulanan indirimin yerinde olduğunu söyleyerek “Gıda başta olmak üzere türevleriyle birçok işletmeye olumlu yansımaları olan yüzde 1 KDV kararının çok yerinde ve doğru bir karar olduğunu belirtmek isterim. Ekonomik çarkların daha hızlı dönmesine vesile olmuştur. Vatandaşlarımızın alım gücünü de artıracağı için kısa vadede enflasyonunu da stabil hale getireceğine inanıyorum. Buradan birde esnaf ve iş insanlarına çağrıda bulunmak istiyorum. Enflasyon ile mücadele kapsamında yüzde 7 devlet indirdi, yüzde 7’de bizim arkadaşlarımız indirirse yüzde 14 oranında bir indirime kavuşuruz. Bizim insanımız, Kayserili iş insanlarımız devletinin yanında olmak adına bu tür desteklere yatkındır. Böylelikle hem devlete, hem insanlarımıza hem de alınan kararların yürütülebilmesi için her türlü desteği veririler. Yansımaları da ekonomiye olumlu olarak döner diye düşünüyorum” diye konuştu.


‘KRİPTO PARA VAATLERİNE, REKLAMLARINA KANMAYIN’


Kripto para konusunda meclis üyelerine uyarılarda bulunan Başkan Gülsoy, “Son günlerde kripto paradan dolayı hayatına son veren insanlarımızla da karşılaşıyoruz. İhtiyaçların çoğaldığı bir ortamda insanların hayat standartlarını daha yükseklere çıkarmak için bir takım aslı arası olmayan, sorup soruşturmadan bir yerlere tüm hayatı boyunca uğraşarak zorluklarla biriktiği tasarruflarını yatırıyorlar. Maalesef umduklarını bulamayınca hüsrana uğruyorlar. Lütfen büyük vaadlere, reklamlara, fısıltı gazetesi ile yayılan duyumlara kanmayın. Kolay para risktir. Kolay para kaybetmektir. Kıymet bilmemektir. Bereketi de olmaz. Çalışmadan, yorulmadan, ter akıtmadan para kazanamazsınız. Böyle bir kar hiçbir yerde yok. Varsa hep birlikte yapalım” ifadelerini kullandı.


‘KADEMELİ TARİFİYE GEÇİLMESİ ÖNEMLİ’


Elektrik fiyatlarında kademeli tarifeye geçilmesiin önemli olduğunu belirten Başkan Gülsoy, şöyle konuştu: “Enerji tüketim verimliliğini teşvik etmeli, arz güvenliğini ve alt yapısını güçlendirmeliyiz. Enerjiye kesintisiz erişimin ekonomimiz üzerindeki etkisini geçen haftalarda tecrübe ettik. Enerji tüketiminde faturalar üzerinde kademeli tarifeye geçilmesi önemli. Bu tüm sektörlere uygulanmalıdır. Cumhurbaşkanımız, yüksek tarife rakamlarının vatandaşların lehine yeniden değerlendirileceğini, küçük esnaf ve sanatkarı koruyacak şekilde benzer kademelerin yapılacağını, STK’larda, derneklerde ve vakıflarda kullanılan elektriğin konut statüsüne çevrileceğini söyledi. Elektrikte işletmelerde eşit koşullar sağlanmalı. Esnaf, tacir ayırmaksızın tüm işletmeleri kapsayacak şekilde uygulanmalıdır.”

Add a comment