Miami ve New York’ta Kripto Maaş Adımı

Miami ve New York’ta Kripto Maaş Adımı

Gündem
15 Aralık 2021 tarafından Sundüs Çavuş
139
Kasım ayında bir sonraki maaşını Bitcoin üzerinden alacağını açıklayan Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, şehre yeni kripto para birimi MiamiCoin üzerinden para toplayarak bu konusunda öncü olmak istiyor. Ancak öte yandan New York'ta da kripto para adımları atılıyor. İşte büyük rekabet...
mıa-nyc

BBC’ye konuşan Cumhuriyetçi Belediye Başkanı Suarez’e göre, bu yıl deneysel olarak başlattığı MiamiCoin bir gün şehir sakinlerinin belediye vergisi ödemesine son verebilir.

Suarez ayrıca, gelecekte MiamiCoin’in dijital kârından her Miamiliye pay dağıtılabilmesini umuyor. Ancak MiamiCoin, Suarez’in şehri deniz, güneş ve Küba kahvesinin yanı sıra bir Kripto Para birimi merkezi haline getirme düşüncesinin sadece bir parçası.

“Ekonomimizi çeşitlendirmek için bize çok eşsiz bir fırsat sunulduğuna inanıyorum” diyor ve ekliyor “Pandemiden önce Miami ekonomisinin yüzde 60’ından fazlası hizmet sektörüne dayalıydı. Bu bizi özellikle Covid-19’a karşı savunmasız bıraktı ve bunu değiştirme şansımı geri çevirmeyeceğim.

NEW YORK ALTTA KALMADI

Suarez’in ABD’nin kripto sermayesi yarışındaki tek belediye başkanı olmadığını söylemek gerekiyor. Önümüzdeki ay New York Belediye Başkanlığını devralmayı planlayan Eric Adams da bu konuda son derece hevesli.

Demokrat Partili Adams daha önce, New York’u bir kripto merkezi yapma sözü vermişti. Şehirde çalışanların kripto para birimiyle maaş alabileceğinden ve New York okullarında aynı şekilde ödeme yapılabileceğinden bahsetmişti.

Adams, Suarez’in Twitter üzerinden bir sonraki maaşını yüzde 100 Bitcoin olarak alacağını ilan etmesinden sonra, “Biz New York’ta her zaman büyük oynarız, o yüzden ben başkan olunca ilk üç maaşımı Bitcoin olarak alacağım. New York kripto para endüstrisinin ve diğer hızlı gelişen, yenilikçi endüstrilerin de merkezi olacak. Sadece bekleyin” paylaşımıyla cevap verdi. Adams’ın şehri için desteklediği kripto para birimi ise NYCCoin.

Add a comment