Netflix’ten Kripto Para Belgeseli

Netflix’ten Kripto Para Belgeseli

Gündem
14 Şubat 2022 tarafından Sundüs Çavuş
107
Kripto para tarihindeki en büyük kara para aklama operasyonu olarak gösterilen Bitfinex borsası olayı Netflix belgeseli oluyor. Netflix belgeselin yayın haklarını satın aldı.Geçtiğimiz hafta en büyük kripto para operasyonu olarak gösterilen ve Bitfinex borsasından 5 milyar dolarlık Bitcoin çalan çiftin FBI tarafından yakalanması belgesel oluyor.
netflixbelgesel

Geçtiğimiz hafta en büyük kripto para operasyonu olarak gösterilen ve Bitfinex borsasından 5 milyar dolarlık Bitcoin çalan çiftin FBI tarafından yakalanması belgesel oluyor.

Bitfinex dolandırıcılığı belgesel oluyor

Netflix yaptığı açıklamada Bitfinex borsası olayının belgesel olarak yayınlanacağını duyurdu. Duyuru tam da Heather ‘Razzlekhan’ Morgan ve Ilya Lichtenstein’ın tutuklandığı hafta geldi.

Belgeseli FYRE: The Greatest Party That Never Happened ve Tiger King serilerinden tanıdığımız Chris Smith yönetecek. Yapımcılığını ise Fake Famous, The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley gibi serilerden tanıdığımız Nick Bilton üstleniyor.

Hatırlanacağı üzere Bitfinex borsasından şimdiki değeri 5 milyar dolar olan 119754 adet Bitcoin Morgan ve Lichtenstein tarafından çalınmıştı. Çift 1 milyar dolar değerinde 25 bin adedini şirketler üzerinden aklarken kalan kısmını ise özel cüzdanları bulmayı başaran FBI ele geçirmişti. Çift 25 yıl hapis cezası ile yargılanacak.

Add a comment