PEPE, Geri Dönüş Mü Mümkün?

PEPE, Geri Dönüş Mü Mümkün?

Gündem
31 Ağustos 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
113
Kripto Piyasasının Gözde Meme Token'ı PEPE, Zorlu Süreçlerle Karşı Karşıya
33490-1200x675

2023 yılı, kripto para piyasasının en dikkat çeken meme token’larından biri olan PEPE için zorlu bir süreci işaret ediyor. Son zamanlarda yaşadığı zorluklarla başa çıkmakta güçlük çeken PEPE, 24 Ağustos tarihinde üyelerinin dahil olduğu bir saldırı sonucunda 16 milyon dolar değerinde PEPE’nin kaybına uğradı.

PEPE resmi X (eski adıyla Twitter) hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, son dönemde yaşanan düşüşlerin sebebini, üç eski ekip üyesinin projenin bilgisi dışında token’ları satmasına bağladı. Bu istismar, PEPE’nin toplam değerinde yüzde 26’lık bir düşüşe neden oldu. Bu gelişmeler, kripto yatırımcılarını ve meme token meraklılarını oldukça şaşırttı. Ayrıca, PEPE’nin istismar öncesindeki fiyatına geri dönüp dönemeyeceği de merak konusu oldu.

Kripto yatırımcısı Reetika Trades, Cointelegraph’a verdiği demeçte, “Şu anda çoğu token’ı satışa çıkartarak, geliştiricilerin gelecekte toplamda üretebileceği madeni para miktarını azaltmalarının olası riskini azalttığını düşünüyorum. Bu uzun vadede daha sağlıklı bir durum yaratıyor.” şeklinde konuştu.

Aynı zamanda Reetika, PEPE’nin temelde değersiz olduğunu ve temel bir değer taşımadığını, dolayısıyla bu token’ın bir meme token olarak açıkça değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Bu nedenle, meme token’ların fiyatlarının aşırı dalgalanmalara açık olduğunu ve bu tür varlıklara yapılan yatırımların daha çok kumar olarak ele alınması gerektiğini belirtti.

Horse adlı bir yatırımcı da, geliştiricilerin ellerinde kalan token’ları satmalarının, uzun vadede olumlu bir hamle olduğunu, özellikle de bu durumun Dogecoin gibi başka örneklerde de görüldüğünü ifade etti.

Kaiko’nun verilerine göre, PEPE’nin fiyatında yaşanan ani düşüşlere rağmen token’ın likiditesi oldukça sağlam bir durumda. Kaiko araştırmacıları, “Görünüşe göre, projeyi terk etme ihtimali henüz ölüm fermanı değil” şeklinde yorumladı.

Ancak, birçok kişi PEPE’nin geleceğine dair pek de parlak görüşlere sahip değil.

PEPE, Geri Dönüş İhtimali Tartışmalı

Santiment analistleri, PEPE’nin son dönemdeki dalgalanmalarına rağmen hala birçok yatırımcının yüksek dalgalanmalar beklediğini belirtiyor. Önde gelen yatırımcılardan Kaleo ise, PEPE’nin tamamen çökebileceğine inanan bir yaklaşımı benimsiyor.

Add a comment