Prime Trust’ın Ana Şirketi, TerraUSD Yatırımı Nedeniyle 8 Milyon Dolar Kaybetti!

Prime Trust’ın Ana Şirketi, TerraUSD Yatırımı Nedeniyle 8 Milyon Dolar Kaybetti!

Gündem
25 Ağustos 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
77
Prime Core Technologies, UST yatırımının sonucunda kullanıcı fonlarında 6 milyon dolar ve hazine fonlarında 2 milyon dolar kaybettiğini açıkladı.
ezgif.com-gif-maker

Şu anda Bölüm 11 iflas başvurusu sürecinde olan kripto saklayıcısı Prime Trust’ın ana şirketi, UST nedeniyle müşteri ve hazine fonlarında yaklaşık 8 milyon dolar zarara uğradığını duyurdu.

Prime Core Technologies, ABD Delaware Bölgesi İflas Mahkemesi’ne 24 Ağustos’ta yaptığı başvuruda, firmanın UST yatırımları sonucu müşteri fonlarında 6 milyon dolar ve hazine fonlarında 2 milyon dolar kaybettiğini bildirdi. Şirket, yatırımların dışında 2022’nin ekim ve kasım aylarındaki artan harcamaların da iflas başvurusunu etkilediğini açıkladı.

Başvuruda, “Kripto kışı, Bölüm 11 vakasına yol açan ani bir olay olmasa da şirket, kripto kışının neden olduğu dalgalanmanın etkisi hissetti ve bu, gelirlerde dalgalanmaya neden oldu” ifadelerine yer verildi.

Prime Trust, Ağustos ayında ABD’de iflas başvurusunda bulundu. Şirketin başvuru sırasında yaklaşık 50,000 alacaklısının olduğu tahmin ediliyordu. Nevada mahkemesi, kısa bir süre önce Prime Trust için bir kayyım atanmasına karar verdi. Haziran ayında yapılan bir başvuruda, Prime Trust’ın müşterilere 85 milyon dolardan fazla fiat para ve 69.5 milyon dolardan fazla kripto para borcu olduğu belirtildi. Firmanın elinde ise 2.9 milyon dolar fiat para ve 68.6 milyon dolarlık kripto para bulunuyor.

Terra’nın 2022’deki çöküşü, birçok kişi tarafından kripto piyasasının çöküşüne neden olan ilk olaylardan biri olarak görülüyordu. Aynı yıl içinde FTX, BlockFi, Celsius ve Voyager’in de iflas başvurusunda bulunması, işlerin tamamen içinden çıkılamaz bir noktaya gitmesine neden olmuştu.

Add a comment