Sam Bankman-Fried’ın avukatları, kefalet kararına itiraz etti!

Sam Bankman-Fried’ın avukatları, kefalet kararına itiraz etti!

Gündem
29 Ağustos 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
60
Avukatlar, Birinci Değişiklikteki sorunları gerekçe olarak gösterdi.
samm

FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried’ın avukatları, kefalet kararına karşı çıktılar.

SBF’nin hukuk ekibi, Amerika Birleşik Devletleri Temyiz Mahkemesi İkinci Dairesi’nde yaptığı başvuruda, SBF’nin ekim ayındaki duruşmadan önce serbest bırakılmasını isteyen bir dilekçe sundu. Avukatlar, Yargıç Lewis Kaplan’ın 11 Ağustos’ta SBF’nin kefaletini iptal etmesinin yanıltıcı ve haksız olduğunu savundu. Ayrıca, SBF’nin Alameda Research’ün CEO’su Caroline Ellison hakkında basına bilgi vermesinin Birinci Değişiklik hakları kapsamında olduğunu belirttiler.

SBF’nin New York Times muhabiriyle olan iletişiminin Birinci Değişiklik kapsamında korunduğunu belirten avukatlar, FTX’in eski CEO’sunun dava öncesinde çeşitli evraklara erişiminin yetersiz olduğunu öne sürerek tahliye talebinde bulundu. Adalet Bakanlığı ise SBF’nin 2 Ekim’deki ilk duruşması için milyonlarca sayfalık keşif materyali hazırladı.

Kaplan, SBF’nin avukatlarıyla birlikte adliyede görüşmesine izin veren kararı, 48 saat önceden bildirimde bulunulması koşuluyla onaylamıştı. Ancak SBF’nin avukatları bu kararı yetersiz buluyor.

FTX ve Alameda sebebiyle ekim ayında dolandırıcılık ve müşteri fonlarını kötüye kullanma suçlamalarıyla yüzleşecek olan SBF, suçlamaları reddetmeye devam ediyor.

Add a comment