Visa’nın Kripto Kartlarıyla 2.5 Milyar Dolarlık Rekor İşlem

Visa’nın Kripto Kartlarıyla 2.5 Milyar Dolarlık Rekor İşlem

Gündem
31 Ocak 2022 tarafından Sundüs Çavuş
134
Visa, 31 Aralık'ta sona eren 2022 ilk mali çeyrekte kripto bağlantılı kartlarla 2.5 milyar dolarlık ödeme yapıldığını açıkladı.
VISA_1

Küresel ödeme şirketi Visa’nın CEO’su Al Kelly, 31 Aralık’ta sona eren çeyrek dönemde kripto bağlantılı kartlarla 2.5 milyar dolarlık ödeme yapıldığını açıkladı.

Kelly, bilanço açıklamasının ardından yapılan görüşmede, bu rakamın Visa’nın 30 Eylül’de son bulan 2021 mali yılındaki kripto işlem hacminin yüzde 70’ine denk olduğunu belirtti.

Ayrıca şirket, aralarında Coinbase ve BlockFi gibi şirketlerin de dahil olduğu 65’in üzerinde kripto para platformu ve borsayla ortaklık yaptıklarını söyledi. Ek olarak Visa ağında bulunan 100 milyondan fazla satıcının artık Visa kripto ödemelerini kabul ettiği belirtildi.

Visa, kripto para alanında varlığını her geçen gün artırıyor. Ödeme devi, geçtiğimiz haftalarda Ethereum yazılım şirketi ConsenSys ile iş birliğine gittiğini açıklamıştı. İş birliği kapsamında merkez bankası dijital paralarının geleneksel finans ile entegrasyonunun sağlanması hedefleniyor.

Add a comment